Nová témata diskuze

Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Může pronajímatel domu přistavit popelnice jen 1x týdně?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Může pronajímatel domu přistavit popelnice jen 1x týdně? Email
Čtvrtek, 06. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1617x

Majitelka domu přišla s tím, že si máme odpadky uschovávat doma a pouze jednou týdně se přiveze popelnice, kam je budeme moci vyhodit. Má na takové to jednání právo? Děkuji, Olga

___
___


ODPOVĚĎ:

Věc řeší § 17 odst. 4 Zákona o odpadech 185/2001 Sb.. Předpokládám, že jste poplatníkem vyhláškou obce stanovené částky za odvoz odpadu (který platíte prostřednictvím pronajímatelky), tudíž máte právo na služby, které jsou hrazeny z tohoto poplatku.

Doporučuji tedy se nejdříve obrátit na pronajímatelku s žádostí o vysvětlení svého jednání a následně podat stížnost na obec, protože jste nuceni odkládat odpadky jinde než je určeno (§ 12 odst. 1 výše zmíněného zákona).

 


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny