Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Má vliv kdo vyvolal rozvrat manželství při vypořádání SJM při rozvodu?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Má vliv kdo vyvolal rozvrat manželství při vypořádání SJM při rozvodu? Email
Čtvrtek, 08. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3524x
Chceme se s přítelem po dvouleté známosti sestěhovat do jednoho bytu, problém je ovšem v tom, že přítel je oficiálně ženatý. S manželkou se stýká kvůli dětem, ale nežijí spolu. S rozvodem nesouhlasí manželka, kvůli finanční stránce (přítel platí dům, kde bydlí s dětmi. Podmínky rozvodu teprve domlouvají soukromě.
___
___


Chci se zeptat, jestli nemůže manželka použít jeho nový vztah, jako záminku k žalobě o rozvod, že rozvratitelem je on? Bojíme se, že nám pak zamezí či dosti ztíží kontakt s dětmi. Sama má několik milenců, ale přijde nám dosti nevkusné jí je jakkoliv dokazovat. Jde nějak ošetřit, aby náš nový vztah nemohl poškodit přítele při rozvodu? Tereza


ODPOVĚĎ:
Doporučuji Vám sestěhovat se s přítelem až po rozvodu, protože by to při rozvodovém řízení mohlo činit problémy, jak ve vypořádání společného majetku, tak v péči o děti. Není třeba řešit, to, že manželka bude znepřístupňovat styk z dětmi - porozvodová situace bude složitá tak jako tak, tedy ať už bude rozvod na návrh manželky (za „nevěru“ svého manžela) nebo na návrh manžela, protože bude chtít žít s Vámi. Zásadní rozdíl v rozhodnutí soudu pravděpodobně nebude.

 


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny