Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Lymphogranuloma venereum, LGV - příznaky, projevy, léčba, šíření infekce

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Lymphogranuloma venereum, LGV - příznaky, projevy, léčba, šíření infekce Email
Čtvrtek, 08. srpen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3084x

Docela mě vyděsila zpráva o tom, že k nám z Afriky přichází nová chlamydiová nákaza (Iymphogranuloma venereum - LGV), která zatím postihuje nejvíc homosexuály, ale může se rozšířit i mezi heterosexuály. Existuje nějaká léčba? A jaká je prevence? Děkuji, Zuzana

___

___

ODPOVĚĎ:

O této pohlavní nemoci jsme se kdysi učili jenom jako o vzácné nákaze, která se vyskytuje pouze v tropických krajinách. Jak se projevuje lymphogranuloma venereum se dozvíte na webu www.priznaky-projevy.cz zde:

Je vyvolána mikrobem chlamydia trachomatis. Tato bakterie způsobovala kdysi oční chorobu zvanou trachom, která často vedla až k oslepnutí.

Zvýšený cestovní ruch, změny imunity, ale jistě i sexuální promiskuita přispěly k ojedinělému výskytu této infekce i mimo Afriku. Nemoc svým průběhem tak trochu připomíná syfilis. Stejně jako příjici ji můžeme léčit antibiotiky, takže se rozhodně nejedná o podobnou metlu lidstva, jako je invekce virem HIV nebo AIDS.

Zodpovědné chování v sexu vás ochrání. Ani tuto infekci není možno podceňovat a je nutno dbát zásad bezpečného sexu. Důležité jsou především zodpovědný výběr partnera (samozřejmostí je nepromiskuitní život), bariérové metody pohlavního styku (použití kondomu) a v případě nakažení lymphogranuloma venereum včasná léčba. Rozhodně nejde výhradně o homosexuální nákazu, pozor si tudíž musí dávat každý.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny