Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Kruhy pod očima - příčina, léčba

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Kruhy pod očima - příčina, léčba Email
Pátek, 05. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13343x
Mám několik měsíců tmavé kruhy pod očima – mají barvu dohněda a jdou skoro až k obočí. Je to hlavně estetický problém, nelíbí se mi to a ráda bych věděla příčinu a jak to léčit. Děkuji. Marie
___

ODPOVĚĎ:
Příčin
a stejně tak způsobů léčby může být hned několik. Pokud jste kruhy kolem očí nemívala, bylo by dobré zajít nechat se vyšetřit na dermatologii, případně se poradit na kosmetice.

Předpokládám, že pokud by šlo o kruhy z únavy a nedostatku odpočinku, byla byste si toho vědoma, proto tento důvod pomíjím. Jsou typy kruhů pod očima, dané geneticky, které se projevují už od dětství, je to kombinace velice tenké pokožky s minimem podkožního tuku a náprava je dost těžká. Někomu se kruhy pod očima objeví až v určitém věku.

Někdy se popisuje, že tmavé kruhy pod očima souvisí s nedostatkem hemoglobinu, což lze zjistit jednoduše stanovením krevního obrazu. Můžete se také dočíst, že by se mohlo jednat o nedostatek vitaminu A - také není složité nějakou dobu - klidně v multivitaminu - jej užívat a zjistit, jestli nastalo zlepšení.
Doporučují se heřmánkové obklady, přikládání plátků syrových brambor, masáže pleti na obličeji (možno i kostkami ledu) a samozřejmě dostatečný přísun tekutin. Pokud by se nejednalo o tenkou pokožku, ale zvýšenou pigmentaci kůže kolem očí, bylo by možné vyzkoušet mezoterapii nebo neinvazivní mezoterapii (aquaforézu) s cílem redukce nebo úplného odstranění hyperpigmentací v postižených místech. Je ale třeba počítat s tím, že se jedná o kosmetický zásah, nikterak levný, a že je třeba stav udržovat opakováním těchto procedur, jinak dojde k návratu do původního stavu.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny