Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Kolik dní dopředu musí zaměstnavatel oznámit dovolenou zaměstnanci

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Kolik dní dopředu musí zaměstnavatel oznámit dovolenou zaměstnanci Email
Úterý, 12. říjen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2821x

Na přelomu května a června 2010 jsem po telefonické domluvě s majitelkou penzionu v Jeseníkách zaplatila na její účet bezhotovostně 1000 Kč jako zálohu na červencový pobyt. Nic jsem nepodepisovala, vše bylo řešeno přes telefon.

___
___


Dnes tedy 12. července dva dny před plánovaným odjezdem, jsem v zaměstnání zjistila, že z pracovních důvodů kvůli zakázkám nemohu odjet a telefonicky jsem daný pobyt zrušila. Majitelka penzionu mi však nechce vrátit zaplacenou zálohu. Má na takové jednání právo nebo mám požadovat peníze zpět? Předem moc děkuji za odpověď. Zdravím. Uršula


ODPOVĚĎ:

Smlouva o ubytování nemusí být písemná, takže jste platně uzavřela smlouvu, kterou jste povinna dodržet. Z jejího zrušení vznikla majitelce škoda, neboť nemohla v daném termínu objednat jiné klienty, takže má jistě právo na náhradu takových nákladů, k čemuž jí slouží Vámi poskytnutá záloha. Její jednání je tedy podle zákona.

Zrušení Vaší dovolené zaměstnavatelem je sice také v souladu se zákonem, ale zároveň je povinen Vám určení dovolené sdělit nejméně 14 dnů předem. V případě náhlého zrušení máte tedy právo chtít po zaměstnavateli náhradu nákladů, které Vám zrušením dovolené vyplynuly. Tedy i zaplacení zálohy na ubytování.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny