Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Kdo platí výživné u neplnoletých, nezletilých rodičů

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Kdo platí výživné u neplnoletých, nezletilých rodičů Email
Sobota, 05. červen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2134x

Manželova dcera (16 let) bude mít za půl roku sama miminko. Bude pobírat rodičovský příspěvek. Je otec dítěte povinný platit do dovršení 18 let? Děkuji za odpověď. Ivana
___
___

ODPOVĚĎ:

Zákon o rodině stanoví, že oba rodiče přispívají na výživu svých dětí podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Pokud tedy otec dítěte ještě studuje, bydlí u rodičů a nemá žádný majetek, není z čeho platit výživné. Dle § 88 odst. 2 zákona o rodině pokud potomci nemohou své vyživovací povinnosti dostát, přechází tato povinnost na předky. Příbuzní vzdálenější mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li tuto povinnost plnit příbuzní bližší. Ve Vašem případě to znamená, že můžete výživné požadovat i po rodičích nezletilého otce. A to i soudní cestou formou žaloby pokud se nedohodnete.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

 

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny