Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Kdo platí škodu na autě, automobilu, pokud ji neuhradí pojišťovna a viník je znám

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Kdo platí škodu na autě, automobilu, pokud ji neuhradí pojišťovna a viník je znám Email
Neděle, 04. červenec 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2746x

Před cca rokem mi bylo poškozeno auto na parkovišti. Viníka jsem zjistil - obvykle na daném místě parkuje, poškození na jeho voze odpovídalo stopám na mém a z jeho charakteru (náraz dveřmi při otevírání) jsem poškození nemohl způsobit. Policie poškození zdokumentovala a vydala písemné Potvrzení o účasti na dopravní nehodě.
___
___


V potvrzení jako účastníka uvedla dané zjištěné vozidlo a jeho řidiče (já jsem v rozhodné době byl mimo své auto). Uvedla, jak k nehodě došlo. Pojišťovna řidiče mi na základě dodání požadovaných věcí vyplatila pojistné plnění, tj. uznala tím úplnost prokázání zavinění řidičem (poškození též prověřoval likvidátor pojišťovny). Po nějaké době Policie oznámila, že věc odložila, že k poškození nedošlo na veřejné komunikaci (parkoviště je asfaltové, k nerozeznání od ostatních). Pojišťovna GENERALI nyní požaduje plnění vrátit jako neoprávněné s tím, že ke škodě nedošlo na veřejné komunikaci (pojištění se na jiné pozemky prý nevztahuje) a že jsem zavinění neprokázal. S tím nesouhlasím a domnívám se, že jedná neoprávněně. Stopy poškození jsem po úhradě pojistného nechal odstranit. Podle mého názoru ke škodě daného rozsahu není nutno volat Policii, pojistné se vztahuje na provoz auta obecně a pojišťovna vyplacením pojistného plnění plně uznala prokázání zavinění bez výhrad. Co mi radíte? Děkuji, Ctirad


ODPOVĚĎ:

Neznám obsah Vaší smlouvy o pojištění vozidla. Pokud se však nejednalo o veřejnou komunikaci, a smlouva to výslovně vyžaduje, tak budete muset peníze vrátit. Záleží na znění Vaší smlouvy.
Pravda je však ta, že jste škodu a jejího viníka prokázal, proto pokud u pojišťovny neuspějete, můžete náhradu škody žádat přímo na něm.
Evidence u policie apod. by Vám mohla významně pomoci. Pokus o dohodu je nejlepší, pokud nebude možný, tak žaloba u soudu o náhradu škody.


 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny