Příjemnou noc, dnes je středa 17.4.2024, svátek slaví Rudolf, zítra Valérie.

Kam podat stížnost na postup při vyšetřování Policie ČR

Prosím o pomoc. Dne 7.10.2010 jsem měl dopravní nehodu, při které jsem se srazil s traktorem. Po nehodě jsem byl převezen záchranou službou do nemocnice. Po propuštění z nemocnice cca. 90 min. po nehodě jsem jel zpět na místo nehody. Dopravní Policie, která nehodu vyšetřovala mezitím odjela a volala mi, že po cestě potřebují podepsat nějaké papíry a dát mi pokutu.

___
___

Po příjezdu na místo nehody mi dali podepsat nějaké papíry (ani nevím co), dali mi pokutu, a hned odjeli. Prostě mi dali vinu a já teď budu mít kvůli tomu problémy. Je mi 31 let, mám 6 dětí a vnučku (4 nevlastní) a nevím jak dál. Je tento postup Policie správný, když nechtěli ani mou výpověď, ani mě neseznámili se závěrem? Děkuji, Petr.Read More


ODPOVĚĎ:

Postup Policie nebyl v tomto případě správný a je třeba abyste na to nejprve upozornil vedení příslušného oddělení a následně státního zástupce, který v daném okrese provádí dozor nad úkony Policie.

Pochybení v tomto případě spočívá v nevyslechnutí řidiče a neseznámení se spisem, ve které dokumentovali celou nehodu (vč. výpovědi druhého řidiče, fotodokumentace místa nehody), došlo k vážnějšímu zranění a to není situace, kdy Policie může celou situaci uzavřít na místě kvalifikovaným pohledem na brzdné čáry, dát pokutu a tím považovat za věc za uzavřenou – takže tenhle postup je závadný.


Odověď poskytla Bezplatná právní poradna online