Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Kam podat stížnost na postup při vyšetřování Policie ČR

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Kam podat stížnost na postup při vyšetřování Policie ČR Email
Čtvrtek, 20. leden 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4654x

Prosím o pomoc. Dne 7.10.2010 jsem měl dopravní nehodu, při které jsem se srazil s traktorem. Po nehodě jsem byl převezen záchranou službou do nemocnice. Po propuštění z nemocnice cca. 90 min. po nehodě jsem jel zpět na místo nehody. Dopravní Policie, která nehodu vyšetřovala mezitím odjela a volala mi, že po cestě potřebují podepsat nějaké papíry a dát mi pokutu.

___
___

Po příjezdu na místo nehody mi dali podepsat nějaké papíry (ani nevím co), dali mi pokutu, a hned odjeli. Prostě mi dali vinu a já teď budu mít kvůli tomu problémy. Je mi 31 let, mám 6 dětí a vnučku (4 nevlastní) a nevím jak dál. Je tento postup Policie správný, když nechtěli ani mou výpověď, ani mě neseznámili se závěrem? Děkuji, Petr.Read More


ODPOVĚĎ:

Postup Policie nebyl v tomto případě správný a je třeba abyste na to nejprve upozornil vedení příslušného oddělení a následně státního zástupce, který v daném okrese provádí dozor nad úkony Policie.

Pochybení v tomto případě spočívá v nevyslechnutí řidiče a neseznámení se spisem, ve které dokumentovali celou nehodu (vč. výpovědi druhého řidiče, fotodokumentace místa nehody), došlo k vážnějšímu zranění a to není situace, kdy Policie může celou situaci uzavřít na místě kvalifikovaným pohledem na brzdné čáry, dát pokutu a tím považovat za věc za uzavřenou – takže tenhle postup je závadný.


Odověď poskytla Bezplatná právní poradna online

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny