Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Jak vybrat zubní kartáček - úchop, pracovní hlava, štětiny kartáčku

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak vybrat zubní kartáček - úchop, pracovní hlava, štětiny kartáčku Email
Neděle, 11. září 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1713x

Jak vybrat zubní kartáček? Děkuji, Simona

___

___

ODPOVĚĎ:

Každému z nás vyhovuje něco jiného. Důležitými kritérii jsou:
Úchop: Nezáleží na tom, zda jste praváci, nebo leváci, u kartáčku se toto neřeší. Pro správné vyčištění je potřebné, abychom mohli kartáček dobře ovládat, aby nám neklouzal z ruky a abychom se s ním dostali tam, kde je to zapotřebí.
Pracovní hlava: Její velikost se už příliš nepodobá té před padesáti lety - dnes je podstatně menší. I u velikosti „S“ je však ještě z čeho vybírat podle potřeby - tvary hlavice i štětin se mění v závislosti na požadovaném výkonu, existují kartáčky pro úzce specializovaný problém.
Štětiny: V dobách „před plastem“ se vyráběly z přírodních, zvířecích štětin. Dnes jsou tady jako alternativa pro zastánce 100% ekologického životního stylu. Až 99 % štětin se však vyrábí z umělých vláken, která mají zaoblené špičky. Jejich tvar na hlavici se může lišit, někdy bývají na stranách kartáčku štětiny vyšší nebo nižší a uprostřed zas obráceně, někdy kopírují tvar lžičky, což zajišťuje větší „přilnavost“ k zubům během čištění. Domněnka zažitá ze starých dob, že čím tvrdší štětiny, tím lepší výsledek, zdaleka neplatí: pořizovat byste si měli kartáčky o tvrdosti „medium“, měkké nebo ultraměkké. Pamatujte, že čím měkčí štětiny, tím déle je třeba plak ze zubů stírat; minimální doba jsou 3 minuty. Odměnou vám budou jemně, avšak šetrně a dokonale očištěné zuby. Problematika výběru vhodného kartáčku podle individuálních potřeb je velice široká.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny