Dobré odpoledne, dnes je pondělí 26.2.2024, svátek slaví Dorota, zítra Alexandr.

Jak se zbavit premenstruačního syndromu (PMS) pomocí bylin bez léků a chemie

Cítím v sobě napětí a úzkost, mám depresivní nálady a chce se mi brečet. Špatně spím pořád bych se něčím cpala, hlavně čokoládou - přitom jsem nafouklá a mám pocit, že prasknu. Prostě je mi celkově mizerně. Trvá to týden až deset dní. Když dostanu menstruaci, spadne to ze mě jako mávnutím kouzelného proutku. Dokonce mám pocit, že jsem zhubla. Poradíte mi jak zvládnout psychické i fyzické problémy v tomto období? Simona

___
___


ODPOVĚĎ:

Vhodnými prostředky pro zmírnění příznaků premenstruačního syndromu PMS jsou doplňky stravy na bázi nenasycených mastných kyselin (pupalka dvouletá, brutnák lékařský atd.) a fytoterapeutika (léčiva, jejichž účinnou látkou jsou rostlinné drogy) s antidepresivními, sedativními a dalšími účinky. Přípravkem tohoto typu je například perorální roztok guaifenesinu (uvolňuje napětí svalstva a má uklidňující účinky) a extrakt ze sedmi léčivých bylin (meduňky, mučenky, kozlíku, třezalky, chmelu, hlohu a bezu). 

Ze zkušenosti však můžu říct, že premenstruačním syndromem trpí většinou pacientky, které nedostatečně přijímají tekutiny. Čím méně pijeme, tím vícje zahuštěný veškerý odpad z těla. Moč je tmavá a páchnoucí, také pot více čpí. Lymfatický systém nefunguje, jak by měl, tedy neodvádí toxiny z těla. Ženy můžou také trpět otoky končetin, zácpou a většími bolestmi břicha. Když denně pijeme dva až tři litry tekutin a rozdělíme si vše rovnoměrně do celého dne, tak se řady těchto nepříjemných projevů zbavíme a celkově se cítíme lépe.