Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Jak se zbavit oparu obličeje - babské rady, první pomoc, léčba

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se zbavit oparu obličeje - babské rady, první pomoc, léčba Email
Sobota, 22. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7549x

Prosím vás, vím že je opar virového původu a že na něj nefungují antibiotika. Můžete mi poradit nějaké babské rady, jak se zbavit oparu? Děkuji, Kamila

___
___


ODPOVĚĎ:

Na postižené místo si dejte gel z aloe vera - tím myslím odřízněte konec listu z květináče a gel, který vyteče z listu aplikujte na postižené místo. Pomoci může také zubní pasta, med či rozkrojená syrovoá brambora, kterou místo potírejte. Brambory obsahují látky s protivirovým účinkem. Na opar můžete zkusit přiložit vlhký vylouhovaný sáček čaje, vatový tampon namočený ve vychlazené černé kávě nebo alkoholu. Funguje také kostka ledu přiložená na opar. Příjemně chladivě působí rovněž listy podbělu lékařského. List podbělu naklepte střenkou příborového nože. Tím se z něj uvolní léčivá šťáva, kterou opar potřete.

První pomoc při oparu obličeje z lékárničky i kuchyně

BĚŽNÉ LÉKY: Vezměte si lék na bolest (třeba Ibalgin). Namažte si opar na ústech antivirotikem (Zovirax atd.) Přiložte protioparovou náplast (Compeed), nebo při prvních příznacích užijte vitamin B12, E a zinek.

VLIV STRAVY: do jídelníčku zařaďte brambory, maso, mléko, jogurt, ryby, fazole a vejce, protože obsahují velké množství aminokyseliny lysin. Ta může zastavit nebo zmírnit průběh onemocnění. Naopak se vyvarujte čokolády, arašídů, obilných zrn.

AROMATICKÉ TINKTURY: Skvěle fungují oleje - gerániový, bergamotový, eukalyptový a levandulový. Mají totiž antiseptické účinky. Postižené místo můžete poťukat i tamponem s trochou měsíčkové tinktury nebo přikrýt vatičkou namočenou ve studeném měsíčkovém čaji. Pomoci může samozřejmě také tea tree oil.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny