Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Jak odhalit občasné nepravidelnosti srdečního rytmu nebo fibrilaci síní

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak odhalit občasné nepravidelnosti srdečního rytmu nebo fibrilaci síní Email
Sobota, 02. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2908x

Jakým způsobem je možné zjistit, že srdce není v pořádku? Stačí nechat si jednou za čas udělat EKG? Co když mi zrovna srdce bušit nebude, ale jinak arytmii mám? Viktor

___
___


ODPOVĚĎ:

Pokud má lékař podezření na fibrilaci síní FIS, může kromě EKG použít také další vyšetřovací metody na potvrzení nebo vyvrácení této diagnózy. Jde např. o Holterovo 24hodinové EKG monitorování (Holter EKG). Při tomto vyšetření se pomocí malého přístroje, který nosí pacient za opaskem měří EKG a krevní tlak po dobu několika hodin.

Pokud fibrilaci síní způsobuje nějaké srdeční onemocnění, je možné ji odhalit také pomocí echokardiografie, tedy vyšetření srdce pomocí ultrazvuku. Toto vyšetření je důležité pro předcházení komplikacím, například vznik krevních sraženin. Pro odhalení krevních sraženin je nutné zavést do jícnu speciální ultrazvukovou sondu.
Důležitá je prevence, jejíž nedílnou součástí by měly být pravidelné preventivní prohlídky u praktického lékaře. Při nich "obvoďák" zjistí mj. z odběru krve hodnoty cholesterolu a měřením pak krevní tlak. Pokud človek pociťuje nepravidelný rytmus nebo situaci neadekvátně rychlejší bušení srdce, měl by svoje zdravotní obtíže konzultovat s lékařem.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny