Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2024, svátek slaví Filip, zítra Valdemar.

Inkontinenční pomůcky - nápadnost

 

Lékař mi doporučil používat inkontinenční pomůcky. Bojím se, že tyto produkty jsou příliš nápadné a každý si mého problému hned všimne. Jsou k dostání nějaké opravdu nenápadné pomůcky? Děkuji, Zita

___

___

ODPOVĚĎ: 
Většina pacientů se stejně jako vy obává toho, že s používáním inkontinenčních pomůcek pro ně končí společenský život. Lidé totiž mají stále zažitou představu o tom, že tyto pomůcky jsou velice objemné a každý si jich na první pohled všimne. Doby, kdy tomu tak bylo, jsou již naštěstí dávno minulostí. Díky vývoji v oblasti absorpčních materiálů jsou dnes dříve používané objemné ochranné pomůcky nahrazovány tenkými diskrétními produkty. V současnosti jsou absorpční produkty navíc nabízeny i v různých speciálních provedeních, jako například slipové vložky, vložky, natahovací kalhotky a plenkové kalhotky.

Novinkou v sortimentu ochranných pomůcek jsou natahovací kalhotky, které se vyrábějí v různých velikostech speciálně navržených pro ženy a muže. Vždy se ovšem vyplatí výběr konzultovat s lékařem, ale záleží samozřejmě i na osobních preferencích konkrétního pacienta.

 

Odpověděl: MUDr. Jan Pokorný