Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Co ovlivňuje kvalitu nehtů

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Co ovlivňuje kvalitu nehtů Email
Sobota, 15. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3563x
Jaké jsou nejčastější příčiny poruchy růstu a kvality nehtů? Jak co nejdřív poznat nekvalitní, narušený a nezdravý nehet? Je škodlivé nalepování umělých nehtů? Má naše výživa významný vlív na kvalitu nehtů? Děkuji, Erika
___
___


ODPOVĚĎ:
Vaše dotazy odpovím postupně:

Bývá to odraz vnitřních onemocnění (štítné žlázy, poruchy trávicího systému a podobně), také kožních onemocnění typu lupénky či některých autoimunitních chorob. Asi nejčastěji
jsou ale změny způsobené mykózami (u nehtu plíseň nazýváme onychomykózou) a také působením zevních vlivů - například prací se saponáty či organickými rozpouštědly.

Obvykle je to vidět v jeho struktuře. Zdravý nehet má růžovou barvu, postižený nehet má nažloutlou barvu, je zesílený, nadměrně zrohovatělý, v případě plisňového onemocnění je pod nehtem drť.

Názory jsou různé. Nalepování nehtů má určitě svá rizika. Z medicínského pohledu o tom ztrácíme přehled, protože fakt, že je pod umělým nehtem mykóza (plíseň), se zjistí až po jeho odstranění. Nalepovací nehty by určitě neměly přijít na už poškozené nehty.

Výživa má na kvalitu nehtů velký vliv. Pokud vázne přísun určité látky v potravě nebo se lidé stravují nezdravě, projeví se to u kůže, vlasů i nehtů. Problémem je nedostatek živin, bílkovin. stopových prvků, vápníku, hořčíku, železa, selenu, zinku. Ti kteří drží diety, nebo například vegetariáni jsou poškozením nehtů více ohrožení. Na nehtu je vliv výživy vidět i zpětně - například na rýhách.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny