Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Co je to chlorella a jak působí na zdraví a lidské tělo

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Co je to chlorella a jak působí na zdraví a lidské tělo Email
Čtvrtek, 22. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3726x
V rádiu jsem zaslechla jen útržek informace o chlorelle. Můžu se zeptat co je to a jaký to má účinek na tělo? Děkuji, Pavla
___
___


ODPOVĚĎ:
Chlorella je jednobuněčná řasa pocházející z Japonska. Je zdrojem živin a vzácných fytonutrientů, které podporují přirozenou obranyschopnost (imunitu) organismu. Je bohatá na zelené barvivo chlorofyl. Z toho vyplývají její účinky na organismus.

Působí očistně na střeva, játra a krev, odvádí toxiny z vnitřních orgánů a tkání, vykazuje antibakteriální účinky a potlačuje růst patogenních anaerobních bakterií (bakterie, které rostou bez přítomnosti kyslíku). Stěna chlorelly má nestravitelnou vlákninu, tím stimuluje růst „zdravých“ aerobních bakterií, napomáhá vylučování odpadních látek z těla. Zlepšuje pohyblivost (peristaltiku) střev, tím pádem je prevencí před zácpou a také ovlivňuje reabsorpci toxického materiálu ze stolice do krevního oběhu.

Kdybychom tedy měli v kostce vystihnout účinky chlorelly a její působení na lidský organismus, tak působí detoxikačně (odstraňuje zplodiny metabolismu organismu), pomáhá růstu zdravých bifidobakterií, pomáhá při zácpě a plynatosti, posiluje imunitu, mírní nežádoucí účinky antibiotik, pomáhá regeneraci jater, stimuluje také kožní metabolismus a zvyšuje celkovou vitalitu organismu.

Pozitivně ovlivňuje pH organismu (kyselost/zásaditost), což je další mechanismus, který přemnožení nezdravých patogenních bakterií.

V rádiu jsem zaslechla jen útržek informace o chlorelle. Můžu se zeptat co je to a jaký to má účinek na tělo? Děkuji, Pavla

Chlorella je jednobuněčná řasa pocházející z Japonska. Je zdrojem živin a vzácných fytonutrientů, které podporují přirozenou obranyschopnost (imunitu) organismu. Je bohatá na zelené barvivo chlorofyl. Z toho vyplývají její účinky na organismus. Působí očistně na střeva, játra a krev, odvádí toxiny z vnitřních orgánů a tkání, vykazuje antibakteriální účinky a potlačuje růst patogenních anaerobních bakterií (bakterie, které rostou bez přítomnosti kyslíku). Stěna chlorelly má nestravitelnou vlákninu, tím stimuluje růst „zdravých“ aerobních bakterií, napomáhá vylučování odpadních látek z těla. Zlepšuje pohyblivost (peristaltiku) střev, tím pádem je prevencí před zácpou a také ovlivňuje reabsorpci toxického materiálu ze stolice do krevního oběhu.

Kdybychom tedy měli v kostce vystihnout její účinky, tak působí detoxikačně (odstraňuje zplodiny metabolismu organismu), pomáhá růstu zdravých bifidobakterií, pomáhá při zácpě a plynatosti, posiluje imunitu, mírní nežádoucí účinky antibiotik, pomáhá regeneraci jater, stimuluje také kožní metabolismus a zvyšuje celkovou vitalitu organismu. Pozitivně ovlivňuje pH organismu (kyselost/zásaditost), což je další mechanismus, který přemnožení nezdravých patogenních bakterií.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny