Dobré dopoledne, dnes je pátek 29.9.2023, svátek slaví Michal, zítra Jeroným.

Co je to 3D modelace obličeje a jak dlouho vydrží?

Četla jsem, že místo faceliftu lze provést takzvanou 3D modelaci obličeje - tedy ošetření bez skalpelu. Co to přesně znamená a jak dlouho zákrok vydrží? Martina
___
___


ODPOVĚĎ:
Ano, to je naprostá novinka, kterou nás brazilští plastičtí chirurgové oslnili na světovém anti-aging kongresu v Monte Carlu 2010. Jde o speciální typ velmi pevně síťovaného materiálu (proto 3D), jenž se za pomoci speciálních atraumatických kanyl (tj. kanyl bez ostrého hrotu) umístí do oblasti lícních kostí. Díky tomu se napne okolí očí, výrazně se zlepší "propadla" pod očima a obličej se celkově jakoby prodlouží. Současně lze tuto verzi použít i pro zpevnění čelistního oblouku a vypnutí brady.
Metoda je vhodná pro ty, kteří ještě nemají větší přebytek kůže v oblasti tváří, to znamená nejsou vhodnými kandidáty na klasický facelift, ale současně je již patrné celkové povolení kůže. Materiál je na přírodní bázi kyseliny hyaluronové a jeho trvanlivost je okolo dvou let. Zákrok se provádí v lokální anestezii a během aplikace je cítit jen tlak.

Odpověděla: prim. MUDr. Miroslava Pelechová