Příjemnou noc, dnes je úterý 18.6.2024, svátek slaví Milan, zítra Leoš.

Častější chuť na sex po porodu u ženy, manžel nemá zájem

Je normální, že já po porodu dvou dětí (1 a 4 roky) chci sex častěji než před otěhotněním, zatímco můj muž se ke mně staví chladně a raději se mazlí s polštářem? Minimálně dvakrát do týdne na něj "dotírám", ale on se tváří odmítavě, tak jdu spát nebo se uspokojím sama. A to se říká,že po porodu ženy ztrácejí zájem o milování. Jak to tedy je? Lucka

___
___


ODPOVĚĎ:

V dlouhodobém vztahu je otázka sexuální touhy individuální záležitostí a u každého z partnerů ji ovlivňuje mnoho faktorů. Ve vašem případě se zdá, že váš muž ztrácí zájem, protože se mu nabízíte a sex vyžadujete. Lidi většinou přestává bavit to, co mají na stříbrném podnose, nebo to, co vnímají jako povinnost. Pro muže to platí dvojnásob - ve vztahu většina mužů totiž potřebuje určitou míru "lovectví", chtějí partnerku dobývat.
Vy byste proto udělala nejlíp, kdybyste se teď na nějaký čas stáhla (a tím časem nemyslím týdny, ale spíš měsíce). Chovejte se k manželovi hezky, ale spíš jako rodná sestra. On by si měl dřív nebo později říci: "Sakra, už jsme se dlouho nemilovali ..." Bude to mnohem lepší, než když dvakrát do týdne řeší, jak vás slušně odmítnout.


Odpověděla: MUDr. Hana Fifková, sexuoložka Praha