Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Bolesti hlavy při užívání hormonální antikoncepce - měla by se vysadit?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Bolesti hlavy při užívání hormonální antikoncepce - měla by se vysadit? Email
Sobota, 08. únor 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3238x

Šestnáctiletá dcera začala nedávno užívat hormonální antikoncepci a od té doby si stěžuje na časté bolesti hlavy. Neměla by tedy raději pro jistotu přestat pilulky brát? Veronika

___

___

ODPOVĚĎ:
Bolesti hlavy jsou poměrně častým příznakem při zahájení užívání hormonální antikoncepce, stejně jako mírné napětí či bolesti prsou, u citlivých žen i přechodné otoky nebo změny nálady. Všechny tyto potíže však časem ustoupí. Pokud jsou bolesti mírné, nejsou každý den, nestupňují se a nejsou provázeny jinými neurologickými příznaky (poruchou citlivosti či hybnosti končetin, obličejových svalů a podobně), pak není nutné antikoncepci vysazovat. Pravda ale je, že při některých typech bolestí hlavy (například migréna s neurologickým nálezem) není užívání hormonální antikoncepce s estrogenem vhodné. Pokud si nejste jista, zkonzultujte problém s gynekologem a následně i s neurologem.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny