Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Alkohol jako zdroj uvolnění po těžkém dni - je to správná cesta k relaxaci?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Alkohol jako zdroj uvolnění po těžkém dni - je to správná cesta k relaxaci? Email
Středa, 25. duben 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1196x

Můj manžel pracuje jako manažer v zahraniční firmě. Neustále řeší problémy a zdá se mi, že jeho situace přestává být stabilizovaná. Sice o tom vůbec nemluví, ale několikrát jsem ráno našla v koši na odpadky prázdnou láhev od whisky, hodně kouří a polyká prášky na nervy, bez léků by neusnul. Mé námitky, že si ničí zdraví, odbývá tím, ať z něj nedělám „závisláka". Existuje nějaký způsob, jak ho přimět k tomu, aby s tím přestal?

__

__

ODPOVĚĎ:
Přimět blízkého k léčbě je velmi obtížné, nemocný musí sám chtít - a závislost je nemoc, ačkoli je trochu komplikovanější než jiné nemoci a nemá jen jednu příčinu. Ztráta náhledu je součástí rozvíjející se závislosti. Někdy je dokonce funkční nechat závislého „padnout až na dno", kdy mu samotnému dojde, že svůj stav opravdu nemá pod kontrolou. Ale je to riskantní. Bylo by proto dobré, kdyby vyhledal jakéhokoli lékaře, kterému věří a který by na něj zapůsobil svou autoritou. U takto orientovaných mužů je tohle ale velice těžké. Projděte si web www.alkoholik.cz a nechte si tam poradit.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny