Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Video, animace, fotografie, obrázek Kapavka - přenos, vyšetření, příznaky, léčba - video

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Kapavka - přenos, vyšetření, příznaky, léčba - video Email
Sobota, 05. květen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 17259x

kapavka-prenos-vysetreni-priznaky-lecba-video-2Kapavka neboli gonorea je relativně častá pohlavní nemoc, jejímž původcem je Neisseria gonorrhoeae gonokok, bakterie velmi citlivá na vnější prostředí. Proto se přenos děje takřka výhradně pohlavním stykem. Příznaky onemocnění se objevují zhruba do týdne. U muže vzniká přední nebo zadní gonokoková gonoroická uretritida s možným přestupem na okolní pohlavní orgány balanopostitida, fimóza či parafimóza, zánět Cowperovy žlázy, Littréových žlázek, prostatitida, zánět semenných váčků, epididymitida.

___

___

Projevuje se pálením a řezáním při močení a hnisavým výtokem z močové trubice. U žen bývá rovněž postižena uretra, časté je postižení hrdla cervicitida s výtokem a erozí na čípku. Dále může být postižena Bartholiniho žláza a jako komplikace přímého šíření může vzniknout adnexitida. Objevuje se výtok z pochvy a zánět probíhá i v oblasti děložního hrdla. Neléčená infekce se šíří i na vnitřní pohlavní orgány prostatu a nadvarle u muže, na dělohu či vejcovody u ženy, následkem může být neplodnost. Infekcí může být postižen i hltan či konečník při orálním či análním sexu. K extragenitálním lokalizacím zánětu patří konečník, spojivka srov. blenorea. Různé orgány mohou být postiženy metastaticky. klouby, kosti, endokard aj..

Léčba spočívá v podávání antibiotik.
___
___

 

Kapavka - příznaky, léčba, přenos, vyšetření (diagnostika)

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny