Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Neurologie - nemoci a vyšetření Prognóza epilepsie - může být epilepsie dočasná? Spontánní remise epileptických záchvatů

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Prognóza epilepsie - může být epilepsie dočasná? Spontánní remise epileptických záchvatů Email
Sobota, 31. květen 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8105x
docasna_epilepsie.jpgEpilepsie je zvláštní nemoc nerového systému. Skutečnost že jí trpíme však neznačí, že nemůže sama spontánně vymizet. Někdy se skutečně stane, že je jen jeden jediný epileptický záchvat nebo série záchvatů, případně epileptický syndrom, který se vytratí a to navždy.
___
___ 

Stejně jako může epilepsie vzniknout ve kterémkoli věku a bez zjevné přííčiny, někteří lidé zjišťují, že tato jejich nemoc prostě zmizí. To co nazýváme spontánní remisí, se objevuje nejčastěji u dětí, které ze své epilepsie "vyrostou", když dospějí do věku puberty. Děti se syndromem zvaným benigní rolandická epilepsie jí přestanou trpět vždy, obvykle ve věku mezi 15-16 lety, později se tedy již záchvaty už neprojevují.

V ostatních případech je těžké předpovědět, zda dojde k vymizení (tedy výše zmíněné remisi) nemoci. Velmi často je třeba vyčkat a sledovat vývoj. Vždy je však důležité dodržovat antiepileptickou léčbu, pokud ještě hrozí riziko záchvatu.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny