Příjemnou noc, dnes je úterý 18.6.2024, svátek slaví Milan, zítra Leoš.

Poučení pro epileptika o režimových opatřeních - vzor

rezimova_opatreni_epileptika_pouceni.jpgEpilepsie je zvláštní choroba, která vede k situacím, kdy člověk nemůže ovlivnit při epileptickém záchvatu své chování a jednání. Vlivem toho může poškodit sebe nebo osoby ve svém okolí. Epileptici mají proto zakázané některé věci, poučení by mělo být epileptikem podepsané (pro případné řešení u soudu, zda byl epileptik dostatečně a správně poučen).

___


Poučen dne ............. v ................. hodinJméno, příjmení, rodné číslo: ......................................................

POUČENÍ PRO EPILEPTIKY - univerzální:
Protizáchvatová prev. opatření a zákazy: zákaz alkoholu, vyhýbat se zdrojům přerušovaného světla, pravidelný 1fázový spánek, zákaz koupání v bazénu bez dozoru, nevhodná velká fyzická zátěž, práce u rotačních strojů, práce na směny, pracoviště s vysokou teplotou, v místě s neizolovanou elektroinstalací.
Zákaz držení zbrojního pasu a řízení motorových vozidel do dořešení, řidičský průkaz bude pozastaven cestou praktického lékaře, kam kopie ambul. zprávy odeslána doporučeně.
Svým podpisem pac. potvrzuje poučení.


Podpis lékaře:                                           Podpis pacienta: