Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Ostatní obory Léčba kožních nemocí - fotodynamická terapie, biostimulační laser, biostimulační lampa

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Léčba kožních nemocí - fotodynamická terapie, biostimulační laser, biostimulační lampa Email
Úterý, 18. říjen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2641x

lecba-koznich-nemoci-fotodynamicka-terapie-biostimulacni-laser-biostimulacni-lampaZdraví pokožky prospívají některé vitaminy a mastné kyseliny. Například vitamin A, díky němuž je kůže zdravá a odolná vůči infekcím. Nebo vitamin C - ten je nezbytný pro tvorbu kolagenu, který drží buňky pohromadě. Vitamin E zase pomáhá zpomalit stárnutí buněk a tkání a zároveň minimalizuje škodlivé vlivy životního prostředí. Účinky vitaminu E působí jako prevence vrásek a pomáhají pleti udržet si mladý vzhled. Kromě toho potřebujeme i mastné kyseliny, které pomáhají při obnovování a údržbě kůže.

___

___

Léčba kožních nemocí světlem

Fotodynamická terapie

Je diagnostická a léčebná metoda využívaná zejména při léčbě tumorů (nádorů). Je založena na aplikaci fotosenzitivní látky, jež se po aplikaci hromadí přednostně v nádorových buňkách a po ozáření světlem určitého spektra způsobí zánik odpovídajících buněk. Díky svému stimulačnímu efektu se metoda používá také v estetické medicíně. V kožním lékařství se používá také při léčbě lupénky, bradavic, v estetické medicíně k vyhlazení jizev po akné či vrásek, kdy aktivuje fibroblasty k novotvorbě kolagenu.

 

Biostimulační laser

Zvyšuje buněčný metabolismus a podporuje regeneraci a remodelaci ošetřovaných tkání. Jedná se o šetrnou metodu, která se používá k potlačení zánětlivých projevů pleti (například akné nebo opary), rychlému hojení pooperačních ran, úpravě čerstvých i starších jizev.


Biostimulační lampa

V dermatologii byly potvrzeny pozitivní výsledky použití biolampy při léčbě ložiskových ekzémů, dětských atopických ekzémů, acne vulgaris, dermatitid a neurodermitid. Také u herpes genitalis, herpes simplex a herpes zoster lze biolampu označit za neocenitelný a velmi účinný prostředek léčby. Zkušenosti například ukazují, že pravidelné použití biostimulačního světla biolampy vede ke kompletní epitelizaci i několik let starých bércových vředů, u nichž běžná terapie zcela selhávala.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny