Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Klinická farmakologie - kmen, kmenová příprava, test - podmínky 2020

Lékař, který ukončil studium na LF se může zapsat do oboru, ve kterém se dále chce realizovat a který ho zajímá. Co se týče dalšího kvalifikačního postupu, musí vykonat tzv. kmenovou přípravu. Na konci přípravy absolvuje tzv. kmenový kurz a ten je konečně zakončen kmenovým testem. Po uskutečnění kmenového testu (což je jakási atestace I. stupně - postaru) se z něj stává lékař s označením L2, který má větší pravomoci v péči o pacienty co se týče rozsahu péče a také je u něj nižší dozor lékařů L3 (lékař plně atestovaný).

Lékař klinický farmakolog bez atestace se připravuje podle tzv. vzdělávacího programu. Poslední aktualizace vzdělávacího programu proběhla v roce 2015.

 

Podmínky přistoupení ke kmenovému testu v oboru klinická farmakologie:

 

Termíny kmenových kurzů 2020 na všech lékařských fakultách ke všem lékařským oborům jsou uvedené zde:

https://www.lfhk.cuni.cz/Dalsi-vzdelavani/Specializacni-vzdelavani-lekaru/Vzdelavaci-akce/Terminy-kurzu-a-testu-vsech-LF-2019/

 

Atestace z klinická farmakologie - otázky a literatura:

Atestační otázky z klinické farmakologie jsou ke stažení zde.

 

Novinky:

Vzdělávací programy jsou průběžně aktualizovány. Vzdělávacími programy 2018 (v tuto chvíli nejsou k dispozici) budou k náhledu zde.

Doporučujeme sledovat aktuální právní úpravu, mj. Vyhlášku č. 221/2018 Sb. o vzdělávání v základních kmenech lékařů Sb. o vzdělávání v základních kmenech lékařů.

Pokud si nevíte rady, poraďte se na studijním oddělením lékařské fakulty, ve které probíhají kmenové kurzy a testy.

 


Pokud jste dlouhodobě zapsaný lékař nebo zapsaná lékařka do oboru a chcete si zvolit jiný vzdělávací program (lze i bez kmenového kurzu a kmenové přípravy), můžete to udělat podle následujících vzdělávacích programů (můžete si vybrat, který Vám vyhovuje, ale nejatraktivnější je aktuální vzdělávací program 2015):