Dobré ráno, dnes je pátek 29.9.2023, svátek slaví Michal, zítra Jeroným.

Dětská endokrinologie a diabetologie - kmen, kmenová příprava, test - podmínky 2020

Lékař, který ukončil studium na LF se může zapsat do oboru, ve kterém se dále chce realizovat a který ho zajímá. Co se týče dalšího kvalifikačního postupu, musí vykonat tzv. kmenovou přípravu. Na konci přípravy absolvuje tzv. kmenový kurz a ten je konečně zakončen kmenovým testem. Po uskutečnění kmenového testu (což je jakási atestace I. stupně - postaru) se z něj stává lékař s označením L2, který má větší pravomoci v péči o pacienty co se týče rozsahu péče a také je u něj nižší dozor lékařů L3 (lékař plně atestovaný).

Lékař dětský endokrinolog, dětský diabetolog bez atestace se připravuje podle tzv. vzdělávacího programu. Poslední aktualizace vzdělávacího programu proběhla v roce 2015.

 

Podmínky přistoupení ke kmenovému testu z dětské endokrinologie, dětské diabetologie:

 

Termíny kmenových kurzů 2020 na všech lékařských fakultách ke všem lékařským oborům jsou uvedené zde:

https://www.lfhk.cuni.cz/Dalsi-vzdelavani/Specializacni-vzdelavani-lekaru/Vzdelavaci-akce/Terminy-kurzu-a-testu-vsech-LF-2019/

 

Atestace z dětské diabetologie a endokrinologie - otázky a literatura:

Atestační otázky z dětské endokrinologie a diabetologie jsou ke stažení zde.

 

Novinky:

Vzdělávací programy jsou průběžně aktualizovány.  Vzdělávacími programy 2018 (v tuto chvíli nejsou k dispozici) budou k náhledu zde.

Doporučujeme sledovat aktuální právní úpravu, mj. Vyhlášku č. 221/2018 Sb. o vzdělávání v základních kmenech lékařů  Sb. o vzdělávání v základních kmenech lékařů.

Pokud si nevíte rady, poraďte se na studijním oddělením lékařské fakulty, ve které probíhají kmenové kurzy a testy.

 


Pokud jste dlouhodobě zapsaný lékař nebo zapsaná lékařka do oboru a chcete si zvolit jiný vzdělávací program (lze i bez kmenového kurzu a kmenové přípravy), můžete to udělat podle následujících vzdělávacích programů (můžete si vybrat, který Vám vyhovuje, ale nejatraktivnější je aktuální vzdělávací program 2015):