Příjemnou noc, dnes je středa 12.6.2024, svátek slaví Antonie, zítra Antonín.

Nedostatek komunikace v partneství, manželství - o čem si povídat s manželem, manželkou?

nedostatek_komunikace_v_partnerstvi_manzelstvi.jpgLožnice je jediné místo v domě, kde nemáte pracovat. Má být oázou klidu a relaxace. Nebo také doteků, něhy, důvěry a milování. Ale víte, že postel je jedno z nejvhodnějších míst k důvěrným rozhovorům?
___
___

Starosti do postele nepatří

Zato tam můžete popíjet oblíbené červené víno, číst si romány nebo časopisy, poslouchat hudbu, ale nikdy v posteli neřešte žádné problémy. Honí se vám před spaním hlavou myšlenky na to, kolik bude stát zítřejší nákup, kdo vyzvedne děti ze školky, jak vyřešit školní neúspěchy svého syna? Pokud ano, snažte se je zahnat. Ani vám, ani partnerovi neudělá dobře usínat s hlavou zatíženou starostmi, a navíc se vám pak můžou promítnou i ve snech, takže ráno se probudíte s třeštící hlavou a špatnou náladou. Starosti lze zaplašit romantickými sny. Zavřete oči a představujte si svoje oblíbené místo, vzpomeňte si na pocit, kdy jste  cítili pocity štěstí, přivolejte si vůni lesa nebo moře. Tím se pomalu uvolníte a starosti necháte na ráno. Zítra je také den!

 

Začarujte si ložnici 

Abyste se v ní cítili uvolněně, měla by odpovídat vašim přáním a představám. Používejte povlečení v barvách, které milujete. Dopřejte si drobné ozdobné předměty, které ve vás vzbuzují pocit důvěry. Svícny a voňavé svíčky, malované krabičky, barevné koberečky, aromalampy nebo malé sošky. Před ulehnutím do postele si provoňte pokoj oblíbenou vůní, zapalte svíčky, zhasněte velké světlo. Po celodenní honičce si zasloužíte být jako v bavlnce.

 

Povídejte si o svých snech

Běžte si s partnerem lehnout dřív, než když už padáte únavou, ať máte sílu na povídání. V posteli si totiž můžete sdělovat něžnosti, svoje přání i představy. Nebojte se snít a o svých snech si s partnerem povídat. Možná budete překvapeni, jak rád vaše touhy splní a jak moc se podobají těm jeho. Věděla jste o svém protějšku, že by se chtěl milovat ve sprše, a ví on o vás, že toužíte po erotickém prádle? K
de jinde byste si to měli říct než v posteli. Neznamená to, že si musíte povídat jen o erotice a o sexu, ale pokud se vám podaří nesklouznout do běžných denních starostí a problémů, můžete mluvit o svých pocitech, o své lásce k partnerovi a o tom, co cítíte. Je to dobrý způsob, jak upevnit váš vztah

 

Pozor na přílišnou upřímnost!

Pokud jsou vaše erotické sny obzvlášť divoké, sdělujte je svému partnerovi opatrně. Když mu budete vyprávět, že máte sny o svém kolegovi nebo kolegyni  samozřejmě to neponese libě. Ale vy přece znáte svého partnera nejlépe a kdo jiný by měl vědět, co ho uvolní, a co naopak povede ke sporu. A o to vám přece nejde.
Hovory pod peřinou by měly nastartovat otevřený vztah a důvěru. Jejich cílem je cítit se s partnerem dobře a bezpečně, a když vás dovedou až k vášnivému milování, je jejich úspěch dvojnásobný. Pokud to přece jen přeženete a místo něžného hovoru dojde k hádce, udobřete se ještě před usnutím. Bude se vám lépe vstávat.

Děti v posteli? Žádný problém

Pod peřinou si nemusíte povídat jen s mužem. Nejobětavější dobrovolník může připravit jídlo až do postele. Společná snídaně rodiny a uvolněné povídání vytvářejí v dětech pocit bezpečí a pospolitosti a mohou zahájit krásný rodinný víkend. Tedy pokud vám ráno nepokazí představa drobečků na vašem prostěradle.
 
 

NEPATŘÍ DO POSTELE

  • Běžné denní starosti.
  • Hovory o rodinném rozpočtu.
  • Hádky a výčitky.

A CO PATŘÍ DO POSTELE?

  • Oblíbené nápoje a dobrá kniha.
  • Důvěrné a přátelské hovory.
  • Něžnosti, doteky a milování.
  • Masáže.
  • Polštářové bitvy.