Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.5.2024, svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila.

Jak mít klidné manželství bez hádek - 8 rad

jak-mit-klidne-manzelstvi-bez-hadek-8-rad

jak-mit-klidne-manzelstvi-bez-hadek-8-rad
Ať je to jak chce, časem v manželství může vzniknout napětí nebo nuda. Co ale dělat? A co napak nedělat? Jak odvrátit krizi? Hlavně nezapomínejte, že na vztahu musíte neustále pracovat. A věnovat se mu. Vztah nebo manželství je jako květina ... musí se zalévat. Když se tak neděje, uvadá nebo zvadne. Když pak přijde nový závan (nový člověk) do vztahu, může ten původní poškodit nebo nadobro zničit. Takže, starejte se o ten váš vztah, aby byl pevný. 

___

___

 

1. Nesnažte se druhého změnit

Podle odborníků jsou nejtrvalejší svazky mezi jedinci, kteří si u svého protějšku rozdílů cení a nesnaží se ho kompletně „předělat“ podle svých představ.

 

2. Oceňte svého partnera

Komplimenty se vám možná zdají jako samozřejmost, ale lidé na ně často zapomínají. Když už ho ale druhému sdělíte, měli byste taky zmínit, proč je v tom či onom dobrý.

 

3. Všímejte si jeho kladů

Když budete na partnerovi hledat chyby a sledovat jen to, co dělá špatně, něco najít se vám podaří pokaždé. Zkuste se zaměřit i na jeho pozitivní stránky.

 

4. Vzpomínejte na hezké zážitky

Šťastné páry se nad špatnými věcmi zasmějí, a naopak vzpomínají na dobré časy. Snažte se v paměti oživit ty nejlepší zážitky a svěřte se s nimi partnerovi.

 

5. Nezpohodlňte ve vztahu

Vzájemná důvěra je samozřejmě důležitá, lidé se ale ve vztahu velmi často cítí příliš jistě a přestanou se o druhého snažit. Fungující páry pravidelně chodí na rande, lichotí si a dělají věci spolu. Sledování televize se do tohoto výčtu nepočítá.

 

6. Domácí práce dělejte společně

Místo abyste se přeli, kdo je na řadě třeba s mytím nádobí, udělejte to spolu. Lidé v trvalých svazcích často dělají obyčejné věci dohromady, radí odborník.

 

7. Choďte na procházky

Podle vztahové expertky Jane Greerové byste alespoň jednou týdně měli jít na přibližně půlhodinovou procházku, na které byste si promluvili o své rodině, plánech do budoucna či na co se momentálně těšíte.

 

8. Poslouchejte, co říká

Univerzální rada pro všechny vztahy. Snažte se druhého pochopit a porozumět jeho jednání, aby cítil, že za ním pevně stojíte.