Dobrý večer, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Co dělat proti nevěře, prevence nevěry

nevera2.jpgKdo by nechtěl věrného partnera nebo partnerku. Dá se proti nevěře nějak bojovat nebo nezbývá než nasadit pás cudnosti?Nevěra tu byla odjakživa a bude i nadále. Nedá se zničit, zahubit, ale dá se udělat pár věcí, které ji mohou pomoci předejít. Skoro v každém z nás hlodá červík pochybností, jestli právě ten náš partner nám bude věrný, u někoho více, u jiného méně. Každopádně, ať už je to jak chce, nikdy není marné vědět, jak nevěře předcházet. Pokud i přesto bude náš partner nevěrný, nemusíme si alespoň vyčítat, že chyba je jenom na naší straně a že jsme to my, kdo udělal chybu.


1) Mějte se rádi
No já vím, lehce se to řekne, ale pokud máte rádi jeden druhého, bude pro vás nevěra jen těžko představitelná. Bylo by pro vás těžké milované osobě lhát o tom, že jste se zdržela v práci, bude pro vás nemyslitelné, že se vás dotýkají jiné ruce a myšlenka, že by vás mohl opustit a ztratili jste ho navždy, kdyby všechno prasklo, je přímo děsivá. To stejné platí samozřejmě i o něm, pokud vás má upřímně rád, těžko bude hledat útěchu jinde.
Nevěra bývá většinou následkem toho, že jednomu z partnerů něco v soužití chybí (tedy pokud pomineme možnost, kdy zkrátka jen využil příležitosti k povyražení) a může to být cokoliv- od natáček na hlavě až po alkoholismus. Můžete se vzájemně odcizit, protože na sebe máte málo času, zevšedníte si a každý z nás by mohl přidat spoustu jiných důvodů. Jestliže se ale máme rádi, budeme všechny tyto problémy řešit, aby se ten druhý ve vztahu netrápil.

2) Bez práce nejsou koláče
Na vztahu je třeba neustále pracovat a neustanout na mrtvém bodu. Dělejte spolu stále nové věci, vzájemně se překvapujte, hledejte nové koníčky a záliby, aby ve vztahu nezavládla nuda, poznávejte nové krajiny, přátele a situace. Pokud budete žít ve vyjetých kolejích, možná si časem nebudete mít co říct. Jestliže víte, že v pondělí máte k večeři sekanou a po ní televizní seriál a takto chodí celý týden, je to špatné. Proto bojujte všemi silami proti všednosti. Nebojte se změn a otevřete dveře všemu novému.

3) Mluviti zlato
Skřípe-li ve vztahu něco, pokud máte starosti a něco vás trápí, svěřte se. Mluvte spolu, a to nejenom o tom, jaké je venku počasí nebo co bude dneska k večeři, ale bavte se o svých pocitech, názorech, přáních a také jeden druhého poslouchejte a vyslechněte. Jen tak zjistíte, kde je ve vztahu mezera, kde se dá něco vylepšit a na čem můžete zapracovat.

4) Věnujte se sobě
Někdy je těžké najít dost času jeden pro druhého, zvláště tehdy, jste-li například pracovně vytíženi. Proto je velmi důležité volný čas plně využít. Střídejte se v tom, jak volno využít a pokud je váš pracovní týden nabitý, nezbude než zkrátka vyhradit si dopředu dobu, kdy si oba na sebe uděláte čas. Také nezapomínejte být sobě nejenom milencem, ale i kamarádem a oporou. Spoléhejte na sebe, obdivujte se, buďte hrdí jeden na druhého, zkrátka buďte člověkem, bez kterého se ten druhý neobejde.

5) Jděte do toho
Po delší době se může stát, že sex mezi vámi už není tak vášnivý a bouřlivý jako dřív. Zkuste se tomu vyhnout neustálým experimentováním a zkoušením nový a nových věcí. Realizujte vše, co vás v souvislosti s milováním napadne, milujte se na neobvyklých místech, natočte si vlastní erotické video nebo se třeba pomilujte ve výtahu.

6) Dbejte o sebe
Buďte pro sebe stále přitažliví. Pro to ale musíte samozřejmě něco dělat- choďte spolu cvičit do posilovny, sportujte, udělejte si nový účes u kadeřnice, zkoušejte nové líčení, zkrátka pěstujte se.

7) Dopřejte si svobodu
Tak jako je důležité, abyste trávili čas spolu, musíte si oddělit i čas sami pro sebe. Syndrom stíhače nebo stíhačky může zabít jakýkoli vztah. Dopřejte se vzájemně svobodu a důvěřujte si.

8) Poslední a nejdůležitější věc
Představujte si všechno, co byste dělali, kdybyste si byli nevěrní...co vidíte? Divoký sex, noc v hotelu, víkend v propůjčené chatě? To všechno dělejte...ale se SVÝM PARTNEREM NEBO PARTNERKOU!