Dobré ráno, dnes je sobota 13.4.2024, svátek slaví Aleš, zítra Vincenc.

Tvrdé pravdy o vztazích mezi vámi a lidmi kolem vás - co je dobré si uvědomit?

tvrde-pravdy-o-vztazich-mezi-vami-a-lidmi-kolem-vas-co-je-dobre-si-uvedomit-3

tvrde-pravdy-o-vztazich-mezi-vami-a-lidmi-kolem-vas-co-je-dobre-si-uvedomit-3
Jen neradi přiznáváme vlastní slabost a snadno nacházíme omluvy pro sebe i své bližní. Čekáme na zázrak, na příští pondělí, na nový rok a nový život. Je čas pohlédnout do očí tvrdé životní pravdě a začít na sobě pracovat hned teď, bez zbytečných odkladů.

___

___

1. Nikdo není natolik zaneprázdněn, aby vám nemohl odpovědět

Mladý muž nebo dívka vám se vší pravděpodobností neodpovídají na vaši zprávu nikoli pro své přílišné zaneprázdění. Potenciální zaměstnavatel už bůhví kolikátý den nedává o sobě vědět určitě ne proto, že by neměl jedinou volnou minutu.

Jestliže se od někoho nemůžete dočkat odpovědi, vězte, že je to proto, že vám vědomě nechtěl odpovědět. A čím dříve přestanete shledávat omluvy pro lidi, kteří vám nevěnují patřičnou pozornost, tím dříve se dokážete přiblížit lidem a situacím, od kterých a ve kterých se vám pozornosti dostane.

 

2. Každý člověk staví svůj vlastní zájem nade všechno ostatní

Není důležité, nakolik upřímný, laskavý a starostlivý člověk je; vždycky bude zaujat více vlastními problémy, než těmi vašimi. Dokonce i ten nejpozornější milenec nedokáže sám pochopit, které „tlačítko stisknout“, dokud mu nenapovíte. A ten nejspravedlivější zaměstnavatel na světě si nemusí uvědomovat, že vás žene do hrobu, pokud budete mlčky přijímat veškerou práci, kterou vám ukládá.

Většina lidí si vezme tolik, kolik jim vzít dovolíte. Proto se postarejte, aby krajní meze byly jasně stanoveny a také je sami respektujte. Jinak by se snadno mohlo stát, že si vás někdo osedlá. Silný člověk se nebojí vyslovit „ne“, pokud něco nechce udělat. Ví totiž moc dobře, že pokud se za sebe nevezme sám, neudělá to nikdo jiný.


3. Nikdy nevyhovíte všem

Pokud byste měli být poslušni všeho, co od vás kdy kdo chtěl, už by z vás dávno byla neforemná bačkora bez citů a života. Načež by někdo přišel a poradil vám, abyste se snažili být zajímavější.

Všem skutečně vyhovět nelze. Vždycky se najde někdo, kdo konstatuje, že nevedete ten správný život, nebo že jdete špatnou cestou. Budou vás kritizovat bez ohledu na to, co děláte. Takže dělejte to, co děláte rádi. A dělejte to po svém. Ten jediný soudce, kterého byste měli poslouchat, jste totiž vy sami.

 

4. Svět vám nedluží vůbec nic

Můžete být ten nej, ten nejhodnější, nejchytřejší a nejpřitažlivější člověk na světě. Jestliže však na sobě nebudete pracovat a rozvíjet se, zůstanou nakonec všechny tyto skvělé předpoklady pouze předmětem vaší obraznosti.

Existují dvě možnosti: vynaložit celý život na to, že se budete litovat, jelikož si přece zasloužíte něco lepšího. Nebo se do toho opřít a začít si brát od života všechno rovnou a hned. Tipněte si, pro co se rozhodne člověk jistý si sám sebou.

 

5. Omlouváte sami sebe

Můžete promrhat celý život lítostí nad tím, že nemáte dost času, že máte málo peněz, sil a zdrojů, než abyste mohli dosáhnout svých cílů. A všechno to může být naprosto pravdivé, ovšem krutá pravda spočívá v tom, že absolutně každý člověk na světě vždycky nalezne alespoň jednu závažnou výmluvu, aby nemusel jít vstříc tomu životu, o který stojí.

Lidé, kteří od života dostávají to, co chtějí, se na nic nevymlouvají. Nalézají způsoby, jak svá omezení překonat, místo aby se pro ně litovali. To je příčina jejich úspěchů.


6. Charakterizují vás skutky, ne myšlenky

Můžete si ve své představivosti celé dny malovat jiný, lepší svět. Dokud však nevstanete a nezačnete něco z toho uvádět do života, nemají vaše představy žáný význam. Umět spřádat velké plány je jistě fantastická věc, není-li však toto umění doprovázeno skutky, je k ničemu. Soudit vás budou podle činů, nikoli podle myšlenek.

 

7. Nikdo nepřijde a nezachrání vás před vaším vlastním životem

Všichni rádi věříme, že muž či žena našich snů, ideální práce nebo neuvěřitelné, báječné překvapení na nás čekají za nejbližším rohem. Když jsme nespokojeni se svou situací, doufáme v hloubi srdce, že už už se nějakým zázrakem objeví kouzelná bytost a zbaví nás veškerých problémů. Ale pravda je taková, že takhle to v životě nechodí. Problémy se neřeší mávnutím kouzelné hůlky a chcete-li se v životě dočkat nějakých změn, musíte na nich sami zapracovat.

Rozumní, silní lidé to vědí. A když přijdou těžké časy, obléknou brnění, nasednou na bělouše a zachraňují sami sebe. Protože v jednom mají jasno: jestli jim někdo pomůže, budou to jedině oni sami.