Dobrý večer, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

O lásce a souznění dvou duší, o rozchodu a odloučení

o-lasce-a-souzneni-dvou-dusi-o-rozchodu-a-odlouceni-2

o-lasce-a-souzneni-dvou-dusi-o-rozchodu-a-odlouceni-2

Lidé jsou spolu, dokud chtějí být spolu. Ani povinnost, ani čest ani morálka nedokážou spojit jednoho člověka s druhým. Když někdo chce odejít, opustí partnera, opustí domov, opustí děti, opustí i umírajícího. Když nechce odejít, zůstává. Když někdo chce být s tebou, nevadí mu žádné tvé nedostatky. Když chce odejít, nezadrží ho žádná tvoje přednost.

___

___

Ať jsi jak chceš ošklivý a nepřitažlivý, najde se někdo, komu se zalíbíš. Ať jsi jak chceš pěkný a žádaný, najde se někdo, kdo tě odmítne.

Když tě někdo odmítne, nic to neznamená. Nebudeš ani horší, ani menší, nic strašného se nestalo. Tvůj člověk je tam někde ve světě a bude tě milovat.

I když tě někdo přijme, stejně se jednou rozejdete – když ne v životě, pak ve smrti. Važ si toho, co máš, nelituj toho, co ztrácíš a neboj se ztrácet.

o-lasce-a-souzneni-dvou-dusi-o-rozchodu-a-odlouceni

o-lasce-a-souzneni-dvou-dusi-o-rozchodu-a-odlouceni
Raduj se, že existuje člověk, který je pro tebe světlem. A sám buď také světlem: čím více světla, tím méně strachu, čím méně strachu, tím méně tmy v duši a více radosti v životě.

List, který touží vrátit se na strom, možná dokáže plout proti proudu a letět proti větru. Avšak strom už ho zpátky ke staré větvi přirůst nenechá.

Čím více miluješ, čím více lásky dáváš, tím více jí zůstává. Když dáváš lásku a zároveň cítíš bolest nebo nenávist, dáváš druhému jed v čokoládové polevě. Za takový dar nečekej díky.
Uměj dát volnost. Dovol druhému být ještě někým jiným, než jen zrcadlem tvé lásky. Rozplynout se v tom, koho milujeme, je vzácný dar a vzácné prokletí. Buď sám sebou, měj svou důstojnost, zapomeň na strach – jednoho dne se k tobě vrátí. Jenom ne dnes.

Věř. Důvěřuj. Hřej. Buď vděčný. Nemysli na to, co se může stát, pouze na to, co je teď a tady, v ohni i ve vodě, pod hvězdami.

o-lasce-a-souzneni-dvou-dusi-o-rozchodu-a-odlouceni-3

o-lasce-a-souzneni-dvou-dusi-o-rozchodu-a-odlouceni-3
Odejdi dříve, než to od mrtvé lásky začne zavánět mršinou. Přicházej před tím, než se přání změní v posedlost.

Co bylo koupeno za peníze, má pouze cenu peněz. Co bylo oplakáno, odejmuto, ukradeno, bude jedenkrát odejmuto stonásobně. Co bylo darováno dobrovolně, od srdce, ocenit ani nelze.

Jak poznáš svého člověka? Jednoduše. Půjdeš proti němu a v půli cesty se srazíte. On tě neznal. Tys ho nezval. Ale našli jste se. A ať jste před tím směřovali kamkoli, teď už půjdete spolu.