Dobré poledne, dnes je úterý 16.4.2024, svátek slaví Irena, zítra Rudolf.

Jak se nezbláznit z tohoto světa aneb vztahy s ostatními lidmi a zvládání různých životních situací

jak-se-nezblaznit-z-tohoto-sveta-aneb-vztahy-s-ostatnimi-lidmi-a-zvladani-ruznych-zivotnich-situaci

jak-se-nezblaznit-z-tohoto-sveta-aneb-vztahy-s-ostatnimi-lidmi-a-zvladani-ruznych-zivotnich-situaci

Stránka obsahuje 12 myšelenek, které vám možná pomohou snáze žít a víc si život užívat. Věnují se oblasti vztahů se svým okolím, vztahu sama se sebou a také tomu, jak se vyrovnat s obtížnými životními situacemi, které každý z nás občas zažíváme.

___

___

1. Vdechujte budoucnost, vydechujte minulost.

Je jedno, kde jste a čím budete muset projít, vždycky věřte ve světlo na konci tunelu. Nikdy na nic nečekejte, nic nepředpokládejte a nic nepožadujte. Dělejte, co můžete a ostatní ať je, jak to být má. Protože jakmile vykonáte to, co můžete, stane se také to, co se stát mělo. Anebo se vám ukáže další krok, který je třeba udělat.

 

2. Život může být úplně jednoduchý.

Prostě je třeba se soustředit na jednu věc. Člověk nemusí dělat všechno najednou, ani to nemusí udělat zrovna teď hned. Má dýchat, žít a dělat to, co má zrovna před sebou. Co životu dá, mu život po nějakém čase vrátí.

 

3. Druzí ať vás berou, jací jste, nebo ať vás neberou vůbec.

Mluvte pravdu, i když se vám třese hlas. Když je člověk sám sebou, přináší krásu i tam, kde nikdy na světě nebyla. Má si jít jistě svou cestou a nečekat, až druzí jeho cestu pochopí, zvláště pokud nevědí, kam jde.

 

4. Nejste už člověkem, kterým jste byli dřív a to je naprosto normální.

Prošli jste mnoha vzlety a pády, abyste se nakonec stali tím, kým jste dnes. Za uplynulé roky se toho stalo hodně, co změnilo vaše názory, co vám poskytlo poučení a přimělo vás zvednout hlavu. Čas běží a nikdo nestojí na místě, přesto vám někteří lidé budou připomínat, jak jste se změnili. Těm odpovězte: „Samozřejmě, že jsem se změnil. To tak v životě chodí. Jsem ale tentýž člověk, jenom jsem teď o něco silnější, než dřív“.

 

5. Vše, co se děje, nám pomáhá růst, i když to zrovna teď nechápeme.

Okolnosti vás budou po celý čas směrovat, měnit a zdokonalovat. Proto ať děláte cokoli, neztrácejte naději. I ta nejtenčí nit se jednou změní v silný provaz. Nechte naději, aby byla vaší kotvou, věřte, že tohle ještě není konec vašeho příběhu, že odliv vystřídá příliv, který vás nakonec zanese k tichému břehu.

 

6. Neusilujte o bohatství, usilujte o štěstí.

Až budete starší, budete vnímat cennost věcí, nikoli jejich cenu. Nakonec pochopíte, že nejlepší dny jsou ty, kdy se člověk usmívá bez nějakého zvláštního důvodu. Ceňte si okamžiků, buďte za ně vděční a nehledejte nic víc. V tom je podstata skutečného štěstí.

 

7. Buďte rozhodní a optimističtí.

Uvědomte si, že velká část vašeho trápení a nezdarů není způsobena okolnostmi, ale vaším vztahem k nim. Usmějte se nad těmi, kdo vám závidí a snaží se vám škodit, ukažte jim, že to, čeho se jim v životě nedostává, nikdy nemohou získat od vás.

 

8. Buďte vnímaví ke svým blízkým.

Někdy nám milovaný člověk říká: „Jsem v pořádku“. My mu ale musíme pohlédnout do očí, pevně ho objemout a říci: „Já vím, že nejsi“. Neztrácejte náladu, když se vám zdá, že někteří lidé si na vás vzpomenou pouze tehdy, když vás potřebují. Hledejte uspokojení v tom, že pro někoho jste zkrátka takový majáček světla, za kterým jde, když je kolem něj tma.

 

9. Někdy musíte nechat člověka odejít, aby mohl růst.

Protože v jeho životě není hlavní to, co pro něj děláte vy, ale to, co jste ho naučili dělat pro sebe sama.

 

10. Abyste dosáhli výsledku, musíte se někdy zbavit lidí, kteří nesdílejí vaše zájmy.

Získáte tím místo pro ty, kdo vás podporují ve vašem vidění sebe sama. K tomu dochází automaticky, v závislosti na věku. Když zjistíte, kdo jste a co chcete, začnete chápat, že lidé, které jste znali, se na věci nedívají vždycky tak, jako vy. To vám umožní zachovat si pěkné vzpomínky a jít dál.

 

11. Lepší je ohlédnout se zpět se slovy „Nemůžu uvěřit, že jsem to udělal“, než říci „Je mi líto, že jsem to neudělal“.

Litujte toho, co jste neudělali, ne toho, co jste udělali, byť to možná nedopadlo nejlépe. Jen odvahou a třeba i nejistými kroky se dostanete dál! 

 

12. Jestliže čekáte na šťastný konec a nevidíte ho, pak možná přišel čas hledat nový začátek.

Pohlédněte na sebe ze strany a přijměte jako fakt, že i vy máte právo občas udělat chybu. Právě tím se učíte. Silní lidé jsou ti, kteří se problémům hlasitě smějí, kteří už vybojovali nejeden těžký boj. Usmívají se, protože jsou si jisti, že ničemu nedovolí, aby je to stáhlo dolů. Že půjdou za novým začátkem.