Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2024, svátek slaví Luboš, zítra Martina.

Vztahy mezi partnery a co je může narušit?

vztahy_v_manzelstvi_partnerstvi_co_je_muze_narusit.jpgKteré faktory jsou pro kvalitní vztah rozhodující? Stránka vám nabízí přehled deseti největších 'ohrožovatelů' partnerských vztahů. V desíti bodech vám radí co dělat, aby vám to v partnerském nebo manželském vztahu klapalo.

___

___

1. Nevěra

Zahýbání partnerovi patří podle statistik k nejčastějším příčinám rozvodů.

 

2. Rozčilování se

Nejen velké, ale často i drobné každodenní konflikty postupně manželství rozbíjejí. Příčinou hádek je podle anket především nepořádnost jednoho z partnerů.

 

3. Mlčení a omezování

Přijde-li řeč na problémy, partner hned ztichne. Manželka se mu za to mstí různými omezeními. Oba způsoby spolehlivě vedou k partnerské krizi.

 

4. Využívání síly

Muži často otevřeně dokazují svou převahu nad ženami ("Dělám toho o hodně víc než ty!"). Ženy naopak jako účinný prostředek k dosažení svých cílů používají slzy.

 

5. Fixování se na partnera

Tuto chybu dělá většina žen. Zanedbávají své staré přátele a neuvědomují si, jak jsou pro ně důležité rozhovory s lidmi, kteří žijí mimo jejich rodinu. Právě od nich lze čerpat nové impulzy a inspiraci pro vlastní vztahy.

 

6. Kritika příbuzných

Neustálé poukazování na chyby příbuzných může partner prožívat jako nepřímou kritiku své vlastní osoby. Nikdo přece nemůže za to, z jaké rodiny pochází.

 

7. Neodpouštění chyb

Ten, kdo neustále připomíná staré prohřešky, zbytečně ztěžuje výměnu názorů na úkor aktuálních problémů. Znemožňuje tak rychlé a rozumné řešení.

 

8. Omezující žárlivost

Ten, kdo trpí obavami, že mu partner "nasadí parohy", má zřejmě velmi nízké sebevědomí. Omezováním toho druhého si vymáhá neustálou pozornost.

 

9. Příliš málo něžností

Jemné dotyky a pohlazení jsou v dlouhodobých vztazích důležitější než sex. Něžnostmi dáváte svému partnerovi pocit bezpečí.

 

10. Nevyslovená přání

Váš manžel není jasnovidec. Proto nemůže vycítit všechny vaše potřeby. Bez obav se mu se svými starostmi svěřujte a nečekejte na to, že se možná dovtípí sám.