Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2024, svátek slaví Luboš, zítra Martina.

Rozchod partnerů může být rychlý jako blesk z nebe!

jak_zvladnout_rozchod_rozvod.jpegJak reagovat na rozchod? To je těžká otázka, protože podnět k rozpadu partnerství je vždy pro toho druhého, který má více rád, bolestivé. Důležité je nepanikařit. Ale o tom ve stručnosti následující článek.

Jak zvládnout rozchod, rozvod?

Ať si myslíte co chcete, může partner váhat už delší dobu nad rozchodem a vy to ani nepoznáte. Je to velice běžné! A nejen v partnerských vztazích. Přesně takhle funguje třeba coming out u homosexuálů nebo konverze; vezměme si například kněžího: Kněz, který se rozhodne opustit celibát, se často až do posledního okamžiku chová jako vzorný služebník Boží - pak najednou prohlásí, že končí. A všichni se strašně diví, protože si neuvědomují, že v takovém člověku už minimálně půl roku, ale spíše tři roky zraje jeho rozhodnutí, i když na hladině jeho chování se nemusela zčeřit ani vlnka.

Tuto dovednost skrývat své úmysly si každý z nás osvojil už dávno před pubertou. Koneckonců každý teenager umí plnit všechny povinnosti, jež po něm rodiče požadují, ale v duchu si myslet své. Navenek je to až do poslední vteřiny vzorný hoch a najednou doma oznámí, že je na kluky. Nebo třeba že konvertuje ke svědkům Jehovovým. A celá rodina jde samozřejmě do vrtule stejně jako partner, kterému dívka dvě hodiny po vášnivém objetí řekne, že ho opouští. To je normální. Normální je taky následná fáze, kdy se s člověkem po coming out, který opustil církev nebo svého partnera, vůbec nedá mluvit. V církevní hantýrce se tomu říká zatvrzelost srdce.

V partnerských vztazích je v tuhle chvíli nejlepší dát iniciátorovi rozchodu pokoj, protože přemrštěným nátlakem, palbou esemesek, okázalými gesty ho zpět nezískáme, akorát ho strašně otravujeme, čímž se ještě víc zatvrzuje.