Dobré ráno, dnes je sobota 13.4.2024, svátek slaví Aleš, zítra Vincenc.

Kdy nemá vztah partnerů šanci na úspěch

rozchod_partneru.jpg Uvědomujete si, že váš partner není ten pravý. Máte na vybranou, můžete udělat dvě věci, buď s ním zůstat, a nebo ho opustit. Začátek každého vztahu je krásný. Dva zamilovaní lidé se snaží trávit spolu každou volnou minutu, vyznávají si lásku a myslí si, že bez sebe prostě nemohou žít. Čím víc se ale poznávají, zjišťují, že věci nejsou tak růžové, jak se zdály být. Jste na tom podobně a právě přemýšlíte, jestli se snažit o změnu, smířit se se situací, a nebo partnera opustit? Pokud se najdete v některé z následujících situacích, je nejlepší zvolit to poslední.
___

1. Každý máte jiné názory na základní životní otázky - na výchovu dětí, životní styl, manželství. Možná se na počátku zdá, že láska přeci musí překonat všechny překážky, ale v konkrétních životních situacích nejspíše vzniknou velké spory a to hlavně tehdy, když přijduo na svět děti.


2. Váš partner vás miluje víc než vy milujete jeho. Je to on, kdo je iniciátorem schůzek, volá vám častěji než vy jemu, plánuje výlety, na rozdíl od vás mluví o vašem vztahu a často vám vyznává lásku, zatímco vy se chováte odměřeně, nejste vztahem tak nadšeni, nemluvíte o budoucnosti, vadí vám, že vás partner potřebuje.


3. Obrácená situace - vy ho milujete víc než on vás.


4. Máte partnera jen proto, aby jste někoho měli- máte ho jen proto, že už jste nechtěli poslouchat rodiče, kteří mluví o vnoučatech a také proto, že všichni vaši známí už někoho mají.


5. Milujete ho jen pro jeho zevnějšek - myslíte si, že když přeci tak výborně vypadá, musí být taky dobrý člověk? Brzy budete vyvedena z omylu.


6. Chodíte s ním jen proto, že chcete vzbudit žárlivost ve vašem minulém příteli, který vás opustil.


7. Je ženatý, ale slibuje, že se brzo rozvede, nebo s někým žije, ale tvrdí, že jim to neklape, přesto ve vztahu zůstává. Nedá se samozřejmě vyloučit, že vy dva budete skutečně spolu, zvažte však, jestli jeho sliby nejsou jen jakýmsi opíjením rohlíkem, hlavně pokud se nic nemění už delší dobu.


8. Jste s ním, protože je vám ho líto - bojíte se, že by se zhroutil, kdyby jste ho opustila, cítíte za něho zodpovědnost, myslíte si, že bez vás by byl ztracený.


9. Už si nemáte o čem povídat, přestali jste se o sebe zajímat. Každý si žijete po svém, sice vedle sama, ale psychicky každý zvlášť. Nebylo by oběma lépe, kdy jste se rozešli?


10. Váš partner je závislý na drogách nebo alkoholu.


11. Týrá vás, bije vás, psychicky vás vydírá. Tady není co řešit a vy sama nejspíše víte, že tento vztah nemá šanci a měla byste co nejrychleji vzít nohy na ramena. Jenže právě v těchto případech to bývá tak těžké. Kvůli soužití s takovým partnerem se vaše sebevědomí nejspíše ocitlo na nule, máte pocit, že jste k ničemu, že sama nic nezvládnete a stydíte se přiznat okolí, že k něčemu takovému dochází. Často se utěšujete tím, že se to zlepší, zvlášť když partner po svých výstupech přichází s prosíkem a pláčem. Nestyďte se a vyhledejte odborníka, sama to možná těžko zvládnete.