Příjemnou noc, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Ženy - vývoj psychiky, vztahové požadavky a potřeby od 13 let dále

vyvoj_psychiky_zeny_pozadavky_a_potreby_ve_vztahu.jpgJak jsem již ve svém životě poznal, pochopit ženy je dost těžké. Každý člověk a to ať už je to žena nebo muž během svého života projde vývojem, který ovlivní mimo jiného i výběr partnera. To je také důvod, proč dlouhodobé vztahy končí většinou kolem čtvrtého roku své existence. Víte, jaké potřeby a požadavky na muže má žena od 15 let dále?

___

___

Každá žena má své specifické požadavky na vztah. V závislosti na psychickém vývoji se nároky mění.

 

Mladá dívka, která nepoznala vztah

V dnešní společnosti se toto týká holek kolem 13. roku života, případně může jít i o 15tileté a 16tileté dívky, výjimečně starší.

Hlavním cílem takové dívky je samozřejmě začít s někým chodit. Ideální je pro ni zkušenější (tedy ne nutně starší) pohledný kluk. Od vztahu očekává především zlepšení svého sociálního postavení. Lidově řečeno, ráda se se svým princem chlubí. Jakýkoli těsnější fyzický kontakt s partnerem je pro ni velmi vzrušivý.

 

Puberťačka se zkušenostmi

Do této kategorie spadají dívky, které již vztah prožily či prožívají, a zároveň ještě neztratily iluzi o světě. V závislosti na sociální skupině, ve které se dívka pohybuje, může jít o ženy do 18 až 25, výjimečně starší.

Stále si hledají svého vysněného prince. Mají rády mužné a atraktivní jedince. Důležité je pro tyto dívky sebevědomé vystupování a opět sociální postavení muže ve skupině. Naopak je špatné, pokud je muž příliš upnutý, bojí se jít do nových věcí, případně každou situaci dlouho rozebírá. Tyto ženy mají rády akčnost. Nezáleží na tom, zda děláte dobré či špatné věci. Důležité je, že si za nimi stojíte. Od vztahu očekává především zábavu, částečně i pochopení.

 

Postpubertální období

Ženy v tomto období jsou již duševně vyspělé. Na rozdíl od puberťaček již mají smysl pro správnost, uvědomují si dopady svého jednání. Právě proto již přestávají být navenek tolik aktivní. Uvnitř nich to ale stále vře. 

Toto období nejlépe charakterizují dvě slova: Užívat si. Žena se nerada na někoho váže, spíše má touhu hledat něco nového. Právě v tomto období ženy nejvíce vyhledávají sex. Mají rády muže, kteří se odlišují od ostatních. Buď svým zevnějškem, nebo svým chováním. Zároveň hledají muže, kteří mají jasný životní cíl. Když takového muže nalezne, začne se usazovat.

Žena stále hledá sebevědomého alfa samce, avšak jeho posláním již není být chloubou ostatních. Jeho cílem je příprava na rodinný život. Ke konci období se již velmi znatelně projevuje touha usadit se. Žena nese každý rozchod velmi těžce, protože to pro ni znamená oddálení založení rodiny.

Období končí touhou ženy po potomkovi.

 

Touha po potomkovi

U většiny žen přichází tento zlom v životě před třicátým rokem života. Velmi záleží na tom, zda si v předcházejícím období nalezne partnera. Pokud ano, může toužit po potomkovi o mnoho dříve.

Opět dochází ke změně priorit u žen. Po oplodnění již nevyhledává alfa samce, ba naopak ji mohou odpuzovat. Raději má beta samce se smyslem pro zodpovědnost a rodinný život. Z toho plyne, že žena ztrácí zájem o sex a o vztahy na jednu noc. Chce jistotu. Přestává ji zajímat i partnerův vzhled (proto se zde velmi rády rodí pivní pupky).

 

Rodinné období

Po narození dítěte je sexuální život ženy utlumen. Sex se pro ni často stává nutným zlem. Období končí v momentě, kdy jsou děti částečně samostatné.

Žena chce muže, který je psychicky vyrovnaný, umí zabezpečit rodinu a postarat se o ženu i její děti. Do popředí se dostávají společné záliby. Jakmile děti trochu odrostou, sexuální apetit ženy se opět zvyšuje. Touží po velmi kvalitním méně častém sexu.

 

Po výchově dětí - syndrom opuštěného hnízda

Zde často dochází ke krizi osobnosti, neboť děti jsou již vychované, žena by si ráda užívala, avšak její tělo jí to tolik nedovolí. Hledá proto nový smysl života. Často ho nachází v práci.

Hledá muže se společnými zájmy. Při tom nezáleží na tom, jak muž vypadá. Důležité je, zda o sebe pečuje či nikoliv.