Dobré poledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Podvědomé kresby - co malujete když se nudíte, co to znamená a co o vás vypovídá?

 

podvedome-kresby-co-malujete-kdyz-se-nudite-co-to-znamena-a-co-o-vas-vypovida

podvedome-kresby-co-malujete-kdyz-se-nudite-co-to-znamena-a-co-o-vas-vypovida
Co říkají o nás naše podvědomé kresby? Co malujete, když se nudíte? Postavičky? Včelí plástve? Šachové pole? Podpis? Geometrické tvary? Kroužky? Kolečka? Spirály? Hvězdičky? Sluníčka? Mraky? Kříže? Domečky? 

___

___

LIDSKÉ POSTAVIČKY

Jsou-li to malí človíčci, pak nejspíš pociťujete bezmoc nebo byste se rádi vyhnuli nějaké povinnosti. Pokud malujete člověka schématicky, za pomoci čárek a kroužků, je váš emocionální stav nestabilní, chcete se uzavřít a nikoho k sobě nepustit.

 

VLASTNÍ PODPIS

Tyto automatické obrázky jsou vlastní sebejisté a možná i egocentrické povaze. Množství vlastních podpisů, automaticky načmáraných na papír v průběhu rozhovoru nebo promýšlení nějakého problému, svědčí o vysokém stupni soustředěnosti na vlastní osobu.

 

 

ČTVEREČKY, KOSOČTVERCE A JINÉ GEOMETRICKÉ TVARY

Máte jasné cíle i přesvědčení, téměř nikdy neskrýváte svůj názor, vždycky jste vytrvalí a houževnatí. Obvykle jste také mimořádně nastražení a opatrní. Vynasnažte se nahlížet věci jednodušeji.

 

KROUŽKY A KOLEČKA

Okrouhlé tvary spojené jeden s druhým nebo kreslené jeden do druhého vypovídají o touze po vzájemnosti a účasti. „Jsem osamělý, cítím se vyloučen z vnějšího světa“, signalizují takové obrázky. Když si malujeme na papíře kroužky, podvědomě poukazujeme na pocit nedostatku přátelského porozumění a účasti.

 

ZVÍŘATA

Vaše dnešní pocity mohou přímo souviset s tím zvířátkem, které se vám usadilo na papíře. Je-li to tygr nebo vlk, skrývá se ve vás nějaká agrese; když liška, patrně jste vymysleli něco mazaného; zajíček nebo veverka hovoří o tom, že cítíte potřebu ochrany a péče; lev vypovídá o vašem pocitu převahy nade všemi. Pokud neustále malujete jedno a to samé zvířátko, ptáčka nebo brouka, nejspíš ho srovnáváte se sebou samým, připisujete si jeho vlastnosti.

 

SPIRÁLY, OVÁLY, VLNITÉ LINIE

Cizí problémy vám moc starostí nedělají nebo vás vůbec nezajímají. Možná dokonce sami procházíte nějakou lehkou citovou krizí: pohybujete se v kruhu svých neujasněných obav. Hlídejte si své chování, abyste náhle nevybuchli a neobořili se na druhé. 

 

ŠIPKY

Jde o vektor, podle kterého se v životě orientujete. Šipka směřující vzhůru znamená orientaci na jiné lidi, dolů – orientaci na sebe. Pokud směřuje doleva, hledíte do minulosti, pokud doprava, doufáte v budoucnost.

 

HVĚZDIČKY

Chcete být centrem pozornosti, je pro vás důležité být vidět a budit pozornost. Má-li však vaše hvězda příliš mnoho paprsků nebo je zobrazujete oddělené, může to svědčit o nepříjemných starostech.

 

KVĚTY, SLUNCE, MRAKY

Veselé kytičky a sluníčko jsou jasným příznakem, že jste spokojeni s průběhem rozhovoru. Je pravděpodobné, že při poslechu řečeného se vám vybavuje a sníte o něčem příjemném. Podobné obrázky vypovídají o vašem optimistickém naladění a radostné náladě.

 

KŘÍŽE

Možná vás pronásleduje pocit viny před někým blízkým nebo vás tíží problém, za který se cítíte odpovědní.

 

DOMEČKY A KRABIČKY

Symetrické formy mluví o lásce k pořádku,o sklonu k plánování a účtování. Co říká ostatním vaše kresbička? „Je těžké mě vykolejit, vím dobře, co chci, mám pevně stanovené cíle a budu rozhodně hájit svůj názor“.

 

ŠACHOVÁ POLÍČKA

Jak se zdá, ocitli jste se ve velmi těžké, nebo alespoň obtížné situaci. Pokud se takové obrázky objevují často, pak nejspíš trpíte skrytými komplexy spojenými s neschopností vyřešit nějakou situaci, najít sám sebe, rozhodnout se pro určitou životní cestu nebo s pochybami o správnosti zvoleného životního cíle.

 

VČELÍ PLÁSTVE

Usilujete o klid a harmonii, rádi byste svůj život dali do pořádku. Je dost pravděpodobné, že zvažujete založení rodinného hnízda.