Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2024, svátek slaví Viola, zítra Filip.

Láska - mýty, fakta a nesmysly

laska-myty-fakta-a-nesmysly

laska-myty-fakta-a-nesmysly

Láska - říká se o ní, že musí bolet, prochází žaludkem, hory přenáší, bez ní je svět šedivá zóna … To všechno a ještě spousta dalších hloupostí nám  komplikuje vztahy. Zbavte se zbytečných předsudků! Stránka poskytuje  13 nesmyslů o lásce, které nám komplikují život.  

___

___

Vzhledem k tomu, že láska může mít tisíc podob a žádná není opravdovější nebo lepší než jiná, nemá smysl věřit vžitým představám. Užijte si
svůj vztah, ať si o něm okolí i tradice myslí, co chtějí, a zbavte se nesmyslů o lásce. Tady jsou ty největší.

 

1. Ve vztahu jde hlavně o lásku

Možná první dva roky, ale pak především o toleranci, kompromisy a přátelství. Ti, kteří ujíždějí na adrenalinu zamilovanosti, potřebují  partnera vyměnit zhruba po dvou letech. Pokud hranici překročíte, začne se láska měnit v pevné pouto, jež víc připomíná  kamarádský vztah. Ale i ten může být nádherný.

 

2. Je to mocná čarodějka

V pohádkách zlomí i ty nejrafinovanější kletby, ale v životě to neplatí. Že se milujete, ještě neznamená, že se vám vyhnou potíže, nebo když už
nastanou, tak je láska nějak sama vyřeší. Takhle jednoduché to není. Míra zamilovanosti s úspěšným zvládnutím potíží prostě nesouvisí.

 

3. Z pravé lásky se nám podlamují kolena

Chemie mezi zamilovanými opravdu dokáže divy, ale to ještě neznamená, že spolu okouzlený pár bude navěky šťastný. Naopak pevnost a stabilita vztahu se projeví, až když pobláznění zmizí a ke slovu se dostane rozum.

 

4. Dokáže změnit člověka

Na chvíli sice ano, jenže po čase se prostě projeví přirozená nátura vaše i partnerova. S tou toho už moc neuděláte a prostě se s jeho chybami
i nedostatky budete muset smířit. Když budete hodně trpělivá a on přeochotný, možná uděláte malinký krůček ke změně, ale nečekejte, že z  pecivála uděláte maratonce, z puntičkáře pankáče nebo z cholerika kliďase.

 

5. Sex funguje jenom na začátku

Omdlívat pří doteku jeho nohy pod stolem už sice po dvaceti letech manželstvi nebudete, přesto milování může být s přibývajícími zkušenostmi a   znalosti vlastních těl krásné i opojné. Zvlášť pokud nebudete trvat na tom, že musí být vždy dokonalý, budete uvolněná, hravá a zapomenete na  všechna zbytečná pravidla a předsudky.

 

6. Láska musí bolet …

… a je nutné, abychom se kvůli ní obětovaly. Pokud přijmete tenhle nebezpečný mýtus, může se stát, že zůstanete uvězněna v nefunkčnim vztahu jen kvůli dětem nebo rodičům a se sklopenou hlavou se protrápíte do důchodu. Jenže když se pak rozhlédnete, kus života bude pryč a vám zbudou jen oči pro pláč. Nikdo totiž není šťastný, když jde sám proti sobě.

 

7. A žili spolu šťastně až do smrti

Nikde se nepíše, jestli Popelce ten její po třiceti letech nelezl na nervy, protože ona byla zvyklá pracovat a žít v normálních poměrech, zatímco on se celý den válel na trůnu. Láska i vztah jsou práce na celý život a nikdy není jasné, jestli ji oba zvládnou, nebo se jim rozpadne. I kdyby na začátku byla zamilovanost jako z filmu.

 

8. Bez tebe ani ránu

Psychologové říkají, že je dobré mít podobný žebříček hodnot jako partner a alespoň nějaké společné zájmy. Ale stejně tak doporučují zachovávat   si každý sám pro sebe kousek světa, do kterého má ten druhý jen omezený přistup. Nevzdávejte se kurzů alternativní  medicíny nebo středečních babinců. Stejně tak partnerovi nevyčítejte, že chodí každé úterý na Spartu nebo s chlapy do hospody.

 

9. Miluje-li mě, dokáže mi vyčíst přání z očí 

I kdyby byl do vás poblázněný jako Romeo do Julie, neznamená to, že beze slov ví, co chcete, a také vám to splní. Leda by byl jasnovidec. Možná občas dokáže lapnout chod vašich myšlenek, ale spoléhat se na to nedá. Úspěch ale není zaručený, dokonce ani když  si o něco jasně řeknete. Muži a ženy totiž mluvi každý tak trochu jiným jazykem.

 

10. Jen ve dvou je člověk šťastný

Někdy ano, ale pravidlo to není. On totiž každý vztah je trochu horská dráha. Chvíli jste dole, chvíli nahoře. Radost střídá zlost nebo smutek,   a vy sice máte výhodu, že nekteré věci můžete prožívat s partnerem, ale nevýhodou, že musíte neustále dělat kompromisy. Pravdivější je tvrzení, že ve dvou se žije jinak než člověku samotnému. Ani lépe, ani hůře.

 

11. Děti zachraňují rodinu

Přestože to jsou naši miláčci, jedno je třeba si přiznat. Péče o děti ubere už z toho mála času, které na sebe s partnerem  máte. Noční buzení, vození do školky, psaní úkolů, pubertální extempore … to všechno může vrážet klín do vašeho vztahu. Dítě je zkrátka spíš
zátěž a prověrka vaší lásky. Jako tmel příliš nefunguje.

 

12. Šťastné manželství je bez hádek

"Ty mě nemáš rád, když se se mnou hádáš, " vyčítáme se slzami v očích. Ale jednak na hádku musejí být dva a pak to, že máte odlišné názory,
absolutně neznamená, že se nemilujete. Hádka s pravidly je dobrý dorozumívací prostředek a nemusí nutně znamenat nešťastné manželství a zrovna tak pár bez rozepří nemusí mít ideální vztah.

 

13. Milovat můžu jen jednoho/jednu

Vzhledem k počtu nevěr a paralelních vztahů je to opravdu pošetilý mýtus. Stejně jako máte ráda každé své dítě trochu jinak, ale všechny stejně intenzivně, můžete milovat i několik partnerů.