Dobrý večer, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Jak lidé nejčastěji demonstrují že jsou šťastní a přitom to nalhávají sobě i okolí - 8 příkladů

jak-lide-nejcasteji-demonstruji-ze-jsou-stastni-a-pritom-to-nalhavaji-sobe-i-okoli-8-prikladu

jak-lide-nejcasteji-demonstruji-ze-jsou-stastni-a-pritom-to-nalhavaji-sobe-i-okoli-8-prikladu
Už Aristotelés tvrdil, že štěstí není nahodilý pocit, nýbrž výsledek rozumně vedeného dobrého života. Ale kdo z nás vede svůj život rozumně a dobře? Tohle je 8 znamení, že o životním štěstí možná nevíte vůbec nic a pojem "skutečné štěstí" máte zkreslený.

___

___

1. Toužíte po penězích

Člověk, který je doopravdy šťastný, ví, že v urputném hromadění majetku jeho štěstí nespočívá. Pracovat jak mezek, dřít se a střádat? Na co? Na důchod?

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení aktuálních životních cílů. U těch nejšťastnějších z nás jsou přirozenou součástí života. Šťastní lidé prostě žijí tak, jak chtějí žít a peníze si je najdou samy.


2. Přeháníte

Váš facebook je plný barevných fotografií, zážitků z cest a pozitivních komentářů 'přátel', které znáte jen podle profilovky? Pak jste opravdu šťastným uživatelem sociální sítě. Sotva však šťastným člověkem.

Lidé, kteří žijí svůj život naplno a spokojeně, určitě nemají čas nebo potřebu veřejně hlásat 'Dívejte se, jak se na fotkách šťastně usmívám'.

 

3. Srovnáváte se s okolím

Váš soused má lepší auto, váš spolužák chytl lepší práci, vaše kámoška už je na rozdíl od vás vdaná.

Pokud jezdíte na kole, protože vás to baví, pracujete za podprůměrnou mzdu v neziskovce a před půl rokem jste se rozešli s naprostým idiotem, můžete být ve skutečnosti mnohem šťastnější než kdokoliv z vašich známých.


4. Pořád chcete víc

Mít jasné cíle, sny a touhy je skvělé. Horší je, když vás začnou pohlcovat a vy kvůli nim zapomenete prožívat současnost. Nejšťastnější lidé jsou ti, kteří jsou ráno šťastní, protože se můžou napít horkého kafe, v práci se radují z toho, že jim funguje počítač a večer se těší na snídani. 

 

5. Plánujete

Ve 24 byste měli mít hotovou vysokou, ve 30 byste už dávno měli být po sňatku a porodit alespoň první dítě. Pak první auto, následuje dovolená v Chorvatsku... a pak už samá pozitiva a sociální jistoty. Tak takhle ne!


6. Záleží vám na názoru okolí

Když k vám přijde návštěva, přejete si, aby se o vás vyprávělo, že jste skvělí hostitelé a to i přestože byste svým kamarádům nejraději nabídli soletky a lahváče.

Ženy, zakládáte si na pověsti náruživé milenky a předstíráte orgasmus, i když vás zrovna strašně bolí hlava a chce se vám spát. Když jedete s klukem pod stan, předstíráte přirozenou krásu tak, že si řasenku chodíte patlat na tajnačku do lesa. Není tohle všechno vlastně trapné a únavné?

 

7. Máte strach

Lidé, kteří mají strach, nemohou být zákonitě šťastní.

Neotevírají se novým možnostem ani příležitostem. Neopustí práci, která je netěší, nerozejdou se s partnerem, kterého nemilují, nevyslechnou si názor člověka, se kterým nikdy nemluvili. Protože mají strach. A právě předsudky a strach jsou požíračem životního štěstí.


8. Snažíte se být šťastní

Tak moc se o své životní štěstí snažíte, že ho zároveň zabíjíte.

Štěstí je přirozené a původní. Nepřichází na zavolanou nebo rozkaz. Prostě je, a nebo není.