Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024, svátek slaví Zdeňka, zítra Jan.

Čím si udělat radost každý den - tipy

cim-si-udelat-radost-kazdy-den-tipy

cim-si-udelat-radost-kazdy-den-tipy
Život letí téměř nadzvukovou rychlostí a díky tomu často nevnímáme to, co je hlavní. Zkuste zpomalit a zastavit se, zamyslet se na chvíli nad životem. Štěstí je všude kolem, máme je v sobě, je v umění radovat se z maličkostí. A z nich se náš život skládá.

___

___

Štěstí v dětském smíchu.

A v dětském objetí. Až budete doprovázet potomka do školy, rozhlédněte se kolem: kolik maminek a tatínků svou ratolest obejme a políbí, popřeje jí pěkný den? Rodiče, kteří spěchají do práce si občas vylévají zlost na nevyspalých dětech. To je špatně. Každý okamžik života můžeme rozsvítit, i tenhle, v tom nepříjemně brzkém ránu. Každý úsměv, každá radost na tváři našich dětí jsou pokladem, který nesmíme propást. Jak rychle děti odrostou!

 

Štěstí v rodičích

Pokud ještě žijí, jste šťastný člověk. Ceňte si každičké chvilky. Je tak těžké žít s tím, že cosi nebylo dořečeno, vysvětleno, někoho jsme neobjali, nepřitiskli k sobě! Neodkládejte to. Pozdní lítost je velice tíživá.

 

Štěstí ve zdraví

Člověk si jen zřídka váží toho, co má. Platí to také o zdraví. Jen si vybavte pocit, když po několika dnech utrpení vysilující migrény konečně bolest pomine a celý svět se vám rozsvítí! Takhle se radujte ze svého zdraví stále.

 

Štěstí v ranním šálku kávy

Vstát o deset minut dříve a před ranním shonem si posedět s hrnkem kávy na balkóně, když slunce sotva vychází a ptáci začínají zpívat!

 

Štěstí ze zelené trávy

Kdy jste šli naposledy bosi po trávě? Je to fantastický pocit! Vyjeďte někam za město a honem najděte nějbližší louku!

 

Štěstí ze zákusku

Nadýchaný krémový dort! Nebo kus medovníku. Jít a zbaštit na posezení! Hned teď.

 

Štěstí z rodinného večera

Z obyčejného večera v kruhu rodiny nebo i o samotě, na tom nezáleží. Dobrá večeře, pěkný film, zajímavá knížka a šálek bylinkového čaje…

 

Štěstí ze svobody

Jistě, všichni jsme spoutáni pracovními a jinými povinnostmi. To však není nic hrozného. To je dokonce dar. Musíme si jen uvědomit, že všechna ta „pouta“ jsou podmíněná. Sami jsme pány svého života. Jednoho krásného dne se můžeme rozhodnout a rázem všechno změnit. A jít se vykoupat do řeky za městem.

 

Štěstí ve slunečném dni

Všichni milujeme slunce. Čekáme na ně dlouhé zimní měsíce a týdny a když pak konečně vykoukne, vysedáváme v zaprášených kancelářích a v bytech. Když sluníčko svítí, vyjděte ven. Třeba o polední přestávce. Na deset minut. Nastavte mu nos a usmívejte se!

 

Štěstí z dobré knihy

Kdy jste naposledy četli něco pěkného? Opravdovou knížku, žádnou „E“ verzi. Ne nějakou s ohmatanými rohy a počmáranými obrázky, kterou jste milovali ještě jako malé děti. Novou, která ještě voní tiskárnou. Zábavnou a napínavou. Jděte si nějakou vybrat!

 

Štěstí z léta

Už je tady! Jen malinko zbývá do asfaltu rozpáleného doměkka a šatů se špagetovými ramínky. Do restauračních zahrádek na chodnících a lehkých sandálků. A horký písek, limonáda a zmrzlina

 

Štěstí z víkendu

Obyčejný víkend, kdy můžeme všechno hodit za hlavu, nechat starosti starostmi a jenom odpočívat. Jít posedět s přáteli, objednat si domů pizzu. A žádný úklid!

 

Štěstí z procházky

Vyjít si na procházku v době, kdy kvetou stromy a keře a vzduch je plný jejich opojné vůně. Kdy ze zdí vyhřátých sluníčkem stoupá večerní teplo. Zastavit se a nadechnout. A vidět všechnu tu krásu. Cítit život.