Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zamyšlení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zamyšlení

Prostě se na všechno vybodnout aneb proč jsme unavení životem a co s tím dělat

Email
Středa, 09. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2755x   

 

proste-se-na-vsechno-vybodnout-aneb-vypraveni-o-lidech-unavenych-zivotemNaše sousedka se v roce 2014 vykašlala na svoje velmi lukrativní zaměstnání, pronajala třípokojový byt mladé rodině a přestěhovala se na chalupu. Nastálo. Do důchodu jí zbývá nejmíň patnáct, dvacet let. Nikdo kolem ji nechápal a všichni si ukazovali na čelo. Takové místo! Takový byt! A ona to vymění za vesnickou chalupu s výhledem na husí rybníček! Ta snad není normální! Kolik lidí by dalo kdeco za takovou práci, jakou měla ona!

___

___

Celý článek...
 

Combo modem AnyDATA ADU-890WH - zkušenosti, diskuze, reference, recenze, cena

Email
Čtvrtek, 13. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7445x   
modem-anydata-adu-890wh-zkusenosti-diskuze-nazor-reference-recenzeV září 2012 mi přestal fungovat modem AnyData ADU-E100H. Modem byl starý 8 let a oprava by byla finančně náročná. Navíc by nebyla jistota, jestli se znovu nepokazí. O2 přišlo s návrhem starý modem neopravovat a nabídlo mi nový, moderní a hlavní duální (kombo) modem AnyDATA ADU-890WH. Co znamená kombo? Že umí kombinovat mobilní internet (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA) a CDMA (Rev B, HSUPA). Dnes jsem modem přinesl domů a nainstaloval. Jaké jsou mé zkušenosti a názory?
___
___

Celý článek...
 

Rostou? Rostou! Fotografie hub z lesů u Konice - 26.7.2012

Email
Čtvrtek, 26. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4195x   

lesy-starnov-u-konice-houby-2012Možná si kladete otázku, jestli je právě teď ten ideální čas jít na houby. Zapršelo, je teplo a je vlhko, takže určitě ano. A co víc? Dnes jsem se byl podívat v lese, houby skutečně rostou. Na některých místech byste je mohli síci pověstnou kosou. Toto je náš úlovek za asi hodinu a půl sbírání. Tak hodně štěstí a pokud máte dioptrickou vadu, tak určitě brýle s sebou. Smějící se

___
___

Celý článek...
 

Hotel Slunce Rýmařov - reference, recenze, zkušenosti, názory, fotografie

Email
Středa, 06. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6050x   
hotel-slunce-rymarov-reference-recenze-zkusenosti-nazoryV červnu 2012 jsem se byl podívat ve městě Rýmařově a ubytovaný jsem byl v hotelu Slunce. Zatímco některá města se mi nelíbila (např. Teplice nad Metují), město Rýmařov je členité (tu potok, tam kopeček, hodně zeleně) a je v něm celkem ruch (což mám rád). Na městský ruch asi měl vliv ten fakt, že jsem v Rýmařově byl v pracovní dny. Líbilo se mi také, že je ve městě vše potřebné dostupné (spousta obchůdků).
___
___

Celý článek...
 

Květná a zámecká zahrada Kroměříž - fotografie, fotogalerie

Email
Úterý, 29. květen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4387x   
zamecka-zahrada-kvetna-zahrada-kromeriz-fotografie-fotogalerieV rámci jarních toulek po ČR jsem se byl po třech letech podívat v Kroměříži, kde jsem navštívil květnou a zámeckou, resp. podzámeckou zahradu. Jsou to jedny z nejkrásnějších míst v naší zemičce vůbec. Při toulkách po zahradách a Kroměříži jsem udělal několik docela pěkných fotografií, které bych všem rád ukázal. Kliknutím na odkazy dole se dostanete do jednotlivých fotogalerií.
___
___

Celý článek...
 

Craving a slovo bažení pohledem psychiatra Karla Nešpora

Email
Pátek, 03. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6433x   
bazeni-craving-alkohol-priznaky-projevyPřed nějakou dobou jsem řešil problém. Anglické slovo craving označuje chorobné nutkání, což je typický příznak návykových nemocí. K návykovým nemocem patří závislost na alkoholu, tabáku a drogách, dokonce i patologické hráčství.
___
___

Celý článek...
 

Úcta a prestiž jednotlivých povolání - pořadí hodnocení

Email
Úterý, 01. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6825x   
ucta-prestiz-povolani-poradi_copyPřed nedávnem média informovala o výsledcích výzkumu prestiže vybraných profesí, kterýpravidelně provádí Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Stejně jako v minulých letech se povolání lékaře umístilo na prvním místě. Po akci Děkujeme, odcházíme, kdy byla prestiž lékařského stavu buďpřímo některými politiky a novináři zpochybňována, nebo byla aspoň vyslovována obava z jejího poklesu, byl průzkum CVVM očekáván s velkým zájmem.
___
___

Celý článek...
 

Jak se cítit dobře, jak se cítit psychicky lépe - návod, tipy, rady

Email
Středa, 03. srpen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 16739x   
jak-se-citit-psychicky-dobre-lepe-rady-tipy-navod.jpgErich Maria Remarque napsal v roce 1954 bestseler s názvem Čas žít, čas umírat. Smutný příběh se smutným koncem. Aby byl ten váš příběh krásný a veselý, musíte aktivně zasahovat do děje svého života. Jako orientační rady berte následujících několik pravidel na této stránce.
___
___
Celý článek...
 

Tomio Okamura o České republice - nedivím se stávkujícím v odborech

Email
Čtvrtek, 16. červen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5327x   
tomio-okamura-nazor-na-situaci-v-ceske-republice.jpgSe stávkou zaměstnanců někdo souhlasí někdo nesouhlasí, každý z nás by se měl ovšem zamyslet nad pravým důvodem stávky. Tím rozhodně není jen protest proti snižování platu. Hlavní důvod přece je, že stávkující nevidí rozumné důvody pro jejich snižování.
___
___
Celý článek...
 

Pořad JSTE TO CO JÍTE - názor MUDr. Zbyňka Mlčocha

Email
Sobota, 30. duben 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11511x   
jste-to-co-jite-nazor-mudr.-zbynek-mlcoch.jpgPracuji bez několika týdnů celkem 5 let na lůžkovém neurologickém oddělení. Setkal jsem se ve své praxi s obrovským počtem obézních lidí. Především pak u pacientů s bolestmi páteře, kdy jsou jejich záda chronicky přetěžována nadváhou či obezitou. Když se jich zeptám, co doma jí, slyším stále stejné odpovědi a zjišťuji, že lidé vůbec nemají ponětí o takových základních věcech jako je glykemický index, ztužené pokrmové tuky, neví jak často mají jíst, co a kolik. Vlastně se ani moc nedivím, že je polovina lidí v ČR s nadváhou nebo obézních a že zhruba 50% úmrtí je způsobených kardiovaskulárními nemocemi (infarkt, mozková mrtvice apod.).
___
___
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 12
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny