Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zamyšlení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zamyšlení

Jak si udělat život příjemnější aneb každodenní důvody proč se usmívat

Email
Čtvrtek, 03. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2220x   

"Život je krátký“. Tak často tuhle větu slyšíme, ale zamyslíme se někdy nad ní? Její smysl je prostý: měli bychom se těšit ze života, neztrácet čas a neplýtvat zbytečně vlastními silami. Mít v sobě více pozitivní energie. Mohou nám v tom pomoci postupy, podporující náš vnitřní kladný náboj.

___

___

Celý článek...
 

Drobné radosti kolem vás aneb nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř

Email
Pondělí, 30. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1887x   

drobne-radosti-kolem-vas-aneb-nikdy-neni-tak-zle-aby-nemohlo-byt-hurŠťastný život se skládá z mnoha maličkostí. Mnohé z nich si ve všedním běhu dní ani neuvědomujeme. Měli bychom si jich však považovat. Když se nám nic nedaří a zdá se nám, že všechno je na nic, měli bychom si vybavit podobný seznam, jaký tu uvádíme. Měl by nám dodat sebevědomí a také přivést k vděčnosti za to, co jsme dokázali a čeho se nám v životě dostalo.

___

___

Celý článek...
 

Osobní rozvoj a růst - co vás posune dál a čeho byste se neměli zaleknout či bát

Email
Pátek, 27. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2596x   

osobni-rozvoj-a-rust-co-vas-posune-dal-a-ceho-byste-se-nemeli-zaleknout-ci-batNebuďte v šoku a berte jako normální tyto skutečnosti: Všechno, co se děje, pomáhá vašemu růstu, i když to tak třeba hned nevypadá. Lidé i situace se mění a z našeho života mizí – to je normální. Kruté změny jsou nevyhnutelné. Kdo si nejvíc stěžuje, dosáhne nejméně. Štěstí závisí pouze na způsobu myšlení. Měnit něčí osud je vrozená schopnost. Nejlépe posloužíte sobě i jiným tak, že si dopřejete to, co potřebujete. Všichni, které potkáme po cestě, mají v našem životě význam. Jak je to myšleno? Začtěte se do textu.

___

___

Celý článek...
 

Co dělat o víkendu - rodina, NEuklízení, NEinternetování, těšení se, cvičení

Email
Středa, 25. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5541x   

co-delat-o-vikendu-rodina-neuklizeni-neinternetovani-teseni-se-cviceniÚspěšní lidé mají většinou jednu jedinou zásadu, co se jejich víkendů týče – nepracují o nich. Moc dobře si totiž uvědomují, jak je důležité o víkendu vypnout a místo práci se věnovat tomu, co vás zrelaxuje a nabije energií pro další týden. To se samozřejmě snadno řekne, ale už o něco hůř dělá, víme to moc dobře všichni. Tohle je 9 věcí, které byste měli o víkendu vyzkoušet, abyste našli tu správnou rovnováhu a v pondělí byli na nový týden připraveni na 110 procent.

___

___

Celý článek...
 

Cesta od POTOM vede k NIKDY, aneb nikdy příliš neodkládejte to, co si přejete

Email
Neděle, 22. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2325x   

cesta-od-potom-vede-k-nikdy-aneb-nikdy-prilis-neodkladejte-to-co-si-prejeteAnna se na sebe zamračeně dívá do zrcadla a v očích má zlostné slzy. Vždycky na podzim si přísahá, že do příštího léta shodí přebytečná kila. A pak si konečně generálně obmění šatník. Koupí si i několik nových kabelek a bižutérii, která jí líbí už dva roky. Přestane o víkendu sedět doma a bude s holkama chodit na zajímavé akce, naváže nové známosti… Jenže ten hrozný zlozvyk cpát se před spáním čokoládovými bonbóny jí to vždycky všechno zkazí.

___

___

Celý článek...
 

Postřehy obyčejných lidí o životě

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2333x   

postrehy-obycejnych-lidi-o-zivote-2Zvykli jsme si, že všelijaké moudré myšlenky vyslovují pouze uznávaní spisovatelé, vědci, významní politikové nebo umělci. Právo na své vlastní poznání mají ovšem všichni lidé, nezávisle na sociálním statutu a postavení. V hlavě obyčejného dělníka je kolikrát mnohem víc moudrosti než v hlavách hvězd či úspěšných osobností byznysu.

___

___

Celý článek...
 

Proč hodní lidé umírají aneb nenechte se utrápit prací a starostmi

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10787x   

proc-hodni-lide-umiraji-aneb-nenechte-se-utrapitProč hodní lidé odchází? Před pár dny mi umřela kamarádka. Byla jsem v šoku a rozum mi to nebral, protože jsem ji týden před tím potkala ve městě s dcerou a vnoučaty, zářila, byla rozesmátá, slušelo jí to, domlouvaly jsme se, že se tento týden navštívíme a popovídáme… Místo toho držím v ruce parte s oznámením, že má dnes pohřeb.

___

___

Celý článek...
 

Životní pravidla Jaroslava Duška - 24 pravidel k lepšímu proplouvání životem a lepším vztahům

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 64318x   

zivotni-pravidla-jaroslava-duska-24-pravidel-k-lepsimu-proplouvani-zivotem-a-lepsim-vztahum-2Jaroslav Dušek je nejen herec, ale člověk, který všemožně podporuje handicapované lidi. Možná ho také znáte z přednášky čtyři dohody. Jaroslav Dušek je ale také moudrý člověk, který sepsal 24 pravidel, která vám mohou zlepšit vztahy s okolím, vztahy sama se sebou a také vám mohou pomoci lépe proplouvat životem. Jaké to jsou? Začtěte se, zamyslete se.

___

___

Celý článek...
 

Jak si zlepšit a zkvalitnit život pomoci několika návyků - tipy

Email
Neděle, 08. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2806x   

jak-si-zlepsit-a-zkvalitnit-zivot-pomoci-nekolika-navyku-tipy"Podstata všech lidí je stejná, liší se jen svými zvyky" – pravil Konfucius. A je to pravda. Pohlédneme-li na svůj život jako na celek, zjistíme, že právě zvyky ho determinují, jako nic jiného. Je nám vrozeno vždycky hledat šablony umožňující část toho, co děláme, převést na „autopilota“, prostě je vykonávat podvědomě, automaticky. Právě proto je užitečné určité návyky rozvíjet tak, aby se časem staly naší druhou přirozeností:

___

___

Celý článek...
 

Lidé, věci a skutečnosti které vás připravují o životní čas

Email
Neděle, 08. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2186x   

 

lide-veci-a-skutecnosti-ktere-vas-pripravuji-o-zivotni-cas-2Kým se chtěli v dětství stát? A splnilo se vám vaše přání? Jak poznat, že možná marníte čas a váš život vám utíká pod rukama? Přečtěte si seznam, který vás možná posune abyste čas marnit přestali. 

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 12
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny