Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zamyšlení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zamyšlení

Štěstí - když přijde, chyťte ho a nepusťte a užívejte si ho každou buňkou svého těla

Email
Úterý, 22. březen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2524x   

stesti-kdyz-prijde-chytte-ho-a-nepustte-a-uzivejte-si-ho-kazdou-bunkou-sveho-telaKdyž už k vám jednou přijde, je třeba ho pevně chytit a nepustit. Jak ale poznáte, že je opravdu tady? Štěstí je pocit velmi osobní. Vždy se odvíjí od toho, jak se v daném okamžiku cítíte. Je to pocit ryze vnitřní a s jeho hledáním musíte začít uvnitř sebe. Nesouvisí s tím, co dělá někdo druhý nebo kolik toho máme... Bohužel mnozí z nás štěstí v materiálních věcech hledají.

___

___

Celý článek...
 

Zamyšlení: 37 moudrých vět 37leté ženy o jejím životě a zkušenostech

Email
Neděle, 20. březen 2016 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 4019x   

37-moudrych-vet-37lete-zeny-o-jejim-zivote-a-zkusenostech-z-nich

Dnes je mi sedmatřicet. Musím říct, že to byly zajímavé roky. Když se ohlédnu na prožité životní etapy, vidím, jak mě mé úspěchy i propady, triumfy i duševní bolest formovaly. Ušla jsem cestu od malé pilné holčičky přes šplhounskou puberťačku po lehkomyslnou snivou dvacítku. A dnes už je mi přes třicet. Stala jsem se matkou, podnikám a už vím, co je pro mě v životě hlavní.

___

___

Celý článek...
 

Věty které vám mohou usnadnit život a překonávání překážek

Email
Úterý, 15. březen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3243x   

vety-ktere-vam-mohou-usnadnit-zivot-a-prekonavani-prekazekNěkdy v životě dochází k situacím, kdy je ze všeho nejdůležitější neztratit hlavu a mít sílu jít dál. Přečtěte si dvacet motivujících vět, které mohou pomoci při překonávání nejrůznějších překážek.

___

___

Celý článek...
 

Zamyšlení o vztazích a sexu s nadsázkou aneb možná na tom jste stejně

Email
Pondělí, 08. únor 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2911x   

 

zamysleni-o-vztazich-a-sexu-aneb-mozna-na-tom-jste-stejneVztahy je potřeba brát vážně, ale někdy i trošku s nadsázkou. Přečtěte si těchto 10 vcelku vtipných postřehů ze života a můžete se zamyslet do jaké míry to sedí na vás nebo ne. Možná se za chvilku budete cítit lépe, protože zjistíte, že co se děje vám, to se děje i ostatním.

___

___

Celý článek...
 

Kde najít toho pravého muže a vnitřní připravenost na nový vztah - zamyšlení pro ženy

Email
Pondělí, 18. leden 2016 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2438x   

kde-najit-toho-praveho-muze-a-vnitrni-pripravenost-na-novy-vztah-zamysleni-pro-zenyTahle otázka pálí nejméně třetinu dívenek, slečen, paní i zralých dam, takže patříte-li mezi ně, utěšte se myšlenkou, že v tom nejste samy. Samozřejmě nejde o to najít jakéhokoli chlapa (na to jich chodí po světě věru dost), ale TOHO PRAVÉHO. A to už je tvrdší oříšek, ne-li přímo para ořech. To, že je mužů krapítko míň než žen, by nemuselo vadit, neboť pánové jsou si toho vědomi, a proto je většina z nich vřele nakloněna myšlence uspokojit i více žadatelek (ať už jednu po druhé, nebo paralelně).

___

___

Celý článek...
 

Pozitivní myšlení je základ - animované video

Email
Středa, 23. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2856x   

Dnespozitivni-mysleni-je-zaklad-animovane-video vás nebudeme zatěžovat texty a dlouhým přemýšlením. Pro oddech jsme zvolili video, kde je ukázán zásadní rozdíl, jak působením negativních a pozitivních myšlenek na lidský mozek determinujete svůj život. Podívejte se na tenhle krátký animovaný příběh.

___

___

Celý článek...
 

Jak se nezbláznit od mládí až do penze - možné krize v jednotlivých dekádách života

Email
Neděle, 13. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2766x   

jak-se-nezblaznit-od-mladi-az-do-penze-mozne-krize-v-jednotlivych-dekadach-zivotaZdá se, že nejhorší je stav „mládí pryč a do penze daleko". Ale on má každý věk svoje. Jak se nezbláznit v jednotlivých dekádách vašeho života? Ve věku 20-30 let byste měli zpomalit a nepřeceňovat síly. Nad 30 let byste se měli naučit relaxovat, věnovat rodině a také sobě. Ve věku 40-50 let byste se měli usmířit sami se sebou a být sami k sobě fér. Nad 50 let si začněte více hlídat zdraví a také hledejte nové cesty. 

___

___

Celý článek...
 

Jak si užít Vánoce? Být prostě líný, skutečně si oddechnout a ne jen o tom povídat.

Email
Neděle, 13. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2294x   

jak-si-uzit-vanoce-byt-proste-liny-skutecne-si-oddechnout-a-ne-jen-o-tom-povidat-2

Čas adventu je dobou rozjímaní, Vánoce pak svátky klidu a míru. Řve to z každého reklamního poutače už od začátku listopadu. Jeden z receptů na hezké Vánoce je být líný. Být líný na nákupní běsnění. Být líný na prohlížení slevových serverů. Být líný na nesmyslné uklízení, navařování a pečení. Líný člověk si dopřeje trochu oddechu, pohody a odpočinku. Bez výčitek. Je to jak v jeho zájmu, tak v zájmu přírody.
___

___

Celý článek...
 

Jak se těšit z maličkostí každého dne

Email
Úterý, 08. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2573x   

jak-se-tesit-z-malickosti-kazdeho-dne-2Na světě neexistují dva stejní lidé, všichni jsme různí. Není to ani dobře, ani špatně, prostě to tak je. Jedni jsou schopni slyšet hudbu v šustění podzimního listí pod nohama a kochat se krásou světa kolem sebe v dešťové kapce. A jiní, jak už to bývá, míjejí velké zázraky, aniž by si jich všimli.

___

___

Celý článek...
 

Jak se posunout dopředu a něco v životě dokázat - 13 návyků k úspěšnějšímu životu

Email
Úterý, 08. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5745x   

jak-se-posunout-dopredu-a-neco-v-zivote-dokazat-13-navyku-k-uspesnejsimu-zivotuAsi už jste přečetli nejednu knihu, možná nejednu desítku knih. Avšak kolik z toho, co jste se dozvěděli, reálně ve svém životě využíváte? Vědět a dělat jsou dvě různé věci. Člověk, který si přečte jednu jedinou knihu a v praxi využije naprosto všechno, co se z ní dozvěděl, dosáhne mnohem většího úspěchu, než většina lidí, kteří neustále čtou a nic nedělají. Ode dneška si tedy zaveďte pravidlo: Naučit-uplatnit. Jak se něco nového dozvíte, obratem to využijte v praxi. Neodkládejte to, nečtěte nejdřív dál. Jednejte.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 12
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny