Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zamyšlení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zamyšlení

Jak si užívat života aneb carpe diem!

Email
Středa, 02. duben 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8441x   
uzivani_zivota_aneb_carpe_diem.jpg"Je zvláštní doba," říkává má mamka. A asi má pravdu. Lidé spěchají, baží po penězích, jsou agresivnější na ulicích, v autech i obchodech. Méně se mají rádi a jsou chladnější. Celkem výrazně se změnily jejich priority. Je prostě nová doba, doba, které by se naši pradědečci a prababičky nestačili divit a kroutit hlavou.  

___

Celý článek...
 

Obdivuji partnery a manžele, kteří se mají rádi a váží si sebe navzájem

Email
Pátek, 15. únor 2008 | Vložil: Martina Linková | Zobrazeno: 4740x   

Každé ráno než se vydám do práce poslouchám rádio a těším se jaké bude téma dnešního dne. Z reproduktoru se ozvalo: "Dnes o vztazích v manželství." A první vzkaz pro všechny zvědavé uši, zněl: "Jsme spolu s manželem deset let, je to skvělej chlap. Má mě i naše děti moc rád. Občas mi donese kytky. Chová se ke mně hezky. Ani nevím, čím jsem si to zasloužila, ale vím, že jsem strašně šťastná a nevyměnila bych ho za nic na světě!"

Celý článek...
 

Plat lékaře absolventa - zedník se nám směje!

Email
Sobota, 09. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 17198x   
plat_lekare_absolventa.jpg

Sedím v malé místnosti, všechny technické letáčky už mám prostudované, takže přecházím očima na další tiskoviny. Připadá mi trošku potupné v čekárně u automechaniků číst ženské časopisy, kterých je na stolku skutečná přehršel. Ale než koukat do bílé zdi, raději se zakusuji do článků. Článek o česneku – no klasika, nic nového, snižuje cholesterol, likviduje parazity bla bla bla - to jsem četl už mockrát. A je tu další článek. O osudu jednoho mladého lékaře hledajícího štěstí v zahraničí.


Celý článek...
 

Hledá se babička na hlídání. Zn: Praxe podmínkou

Email
Pátek, 08. únor 2008 | Vložil: Martina Linková | Zobrazeno: 5520x   
Jak krásný je to pocit,když si domů z porodnice přinesete váš jedinečný uzlíček lásky. Za několik týdnů se na vás usměje, pak si začne hrát, posadí se a než se nadějete, leze. První rok uteče jako voda a druhý ho rychle následuje. A než se po třech letech rozkoukáte, je potřeba shánět školku.

 

Celý článek...
 

Elpíčka jsou takový ty velký černý cédéčka, co jsou na půdě ...

Email
Čtvrtek, 31. leden 2008 | Vložil: Martina Linková | Zobrazeno: 5731x   
gramofon.jpgV prosinci jsem měla narozeniny a mílovými kroky se přibližuji ke třicítce… což je dle mého ženského soudu dost děsivé. Když ale zapomenu na to číslo, je mi celkem fajn, mladě řekla bych až pubertálně! Moji kamarádi mě jako puberťačku označují do dnes, ačkoliv si myslím, že na to od pohledu nevypadám. Dokonce se mi v mém zaměstnání stalo, že mě všichni považovali za kašpárka kolektivu. Jaké bylo rozčarování některých mých kolegů, když mi manžel přivedl do práce mého tříletého syna. Teprve potom si někteří ujasnili, že mě mají oslovovat mladá paní a ne ta ztřeštěná od vedle.

 

 

 

Celý článek...
 

Pozastavení nad párou stoupající z čajové konvice

Email
Středa, 30. leden 2008 | Vložil: Martina Linková | Zobrazeno: 4306x   
zamysleni_nad_parou_z_caje.jpgKdyž jsem dneska vařila čaj, jen tak jsem koukala jak pára stoupá z hrnečku. Myslela jsem na věci typu, kdy jsem naposledy čistila konvici od vodního kamene a jestli to příště zase udělám octem nebo nějak chemicky, jak mi poradila kamarádka. Rytmicky jsem při tom pohybovala rukou nahoru a dolů a tím jsem tahala za provázek čajové marionety, která byla právě na vrcholu své hvězdné kariéry. Za pár chvilek skončí v odpadcích mezi dalšími vymáchanými čajovými sáčky.
 
 
Celý článek...
 

Úkol vyřešený ve spánku aneb mozek má netušené možnosti

Email
Středa, 30. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4083x   

ukoly_vyresene_ve_spanku.jpgVečer před spaním si přemýšlíte nad nějakou věcí a ne a ne vymyslet její řešení. Ráno nebo dokonce ještě v noci se probudíte a ejhle - řešení je na světě! Jen si ho poznačit, protože nevím tedy jak u vás, ale mě mozek při nočním porbuzení a ráno asi 10 minut po otevření očí vůbec nefunguje a paměť přichází k sobě vždy až po tom, co ji aktivně propleskám.

 

 

Celý článek...
 

Studium medicíny je prima, ale peníze by se hodily

Email
Úterý, 29. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7681x   
student_vysoke_skoly.jpg"Buď rád, že můžeš studovat," slýchal jsem od rodičů a pokračovalo to: "Až budeš pracovat, už to nebude takový pohodový život." A tato slova jsem slyšel celých 6 let na vysoké škole. Ale dnes se s odstupem doby zamýšlím nad jejich větami - měli opravdu tak bezmeznou pravdu, která se rodičům tak často přikládá?

 

 

 

Celý článek...
 

Fejeton o fejetonu aneb Jak se píše fejeton

Email
Úterý, 29. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 34083x   
fejeton.jpg„Fejeton není úvaha, proto svůj mozek pošlete klidně na pivo!“ Mozek je vůbec divný orgán. Řekl bych, že žije zcela nezávisle na svém hostiteli. Je tam tak trochu na návštěvě. Dělá po sobě bordel a neuklízí. Někdy se dokonce zdá, že se vám v hlavě usídlil jiný mozek.

 

 

 

Celý článek...
 

Laserová operace očí - recenze, výhody a nevýhody z pohledu pacienta

Email
Úterý, 29. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 12091x   
laser_operace_oci.jpg"A co uděláš s těma očima?" zeptala se mě jednoho dne moje mamka. "Těma očima" jsem se na ni podíval a chvíli přemýšlel, co tím myslí. Ona totiž byla velkým odpůrcem toho, abych šel na operaci se zrakem. Mých 5 dioptrií se už ale stává těžko snesitelnými a tak zřejmě pod tlakem různých článků zdůrazňujících minimální nebezpečnost mamka otočila.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 12
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny