Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zábava Texty, tipy Největší klikař a smolař světa - co se jim stalo

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Největší klikař a smolař světa - co se jim stalo Email
Pátek, 11. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7597x

texty_klikar_smolar.jpgO tom jak může být krásné štěstí a jak se někomu může na paty lepit celý život smůla vypráví tento článek. Je zde kontrast v tom, jak jeden člověk může vyhrát 30 milionů dolarů a druhý si může dvakrát zlomit ruku ve stejném místě.

 

Největší klikař světa texty_nejvetsi_klikar.jpg

Chorvat Frane Selak (v roce 2008 měl 74 let) by klidně mohl být pasován za největší štístko na světě. Však mu také přátelé a sousedi jinak neřeknou.

Sedmkrát přežil neuvěřitelnou shodou náhod vlastní smrt, a když už si myslel, že ho štěstí opustilo, vyhrál v loterii v přepočtu 30 miliónů korun. A to si tiket koupil poprvé po 40 letech.

"Několikrát jsem se znovu narodil a vím, že moje cesty celé ty roky hlídal Bůh. Až teď si ale pořádně užívám života. Koupím si nový dům, auto a motorový člun. A ožením se se svou přítelkyní, která je o 20 let mladší," vyznává se Frane. Sám sice s nadsázkou tvrdí, že jeho největšími životními katastrofami byla jeho čtyři nevydařená manželství, ale posuďte sami:

1) Rok 1962: Frane cestuje v zimě vlakem ze Sarajeva do Dubrovníku. Několik vagónů vykolejilo a sjelo do polozamrzlé řeky. Sedmnáct lidí se utopilo, "Štístko" ale doplaval ke břehu. Utrpěl zlomeninu ruky, pohmožděniny, podchlazení a těžký šok.
2) Rok 1963: Mezi Záhřebem a Rijekou vypadl z letadla DC-8, když se za letu vinou poruchy otevřely dveře v prostoru pro cestující. Zahynulo 19 cestujících, Frane ale přistál uprostřed obrovského seníku. Jako zázrakem vyvázl pouze s odřeninami a jako vždy se šokem.
3) Rok 1966: Autobus, ve kterém jel do Splitu, sjel do řeky. Čtyři oběti, ale kdepak by si smrtka přišla na Štístka. Opět doplaval ke břehu a nic se mu nestalo.
4) Rok 1970: "Jedu takhle po dálnici, když mi začal hořet motor. Snažil jsem se to uhasit, ale marně. Raději jsem začal utíkat. Právě včas. Nádrž  s benzínem explodovala a mě ten výbuch odhodil asi dvacet metrů," vypravuje Frane. "To už jsem si říkal, jestli jsem vlastně největší smolař, když se mi všechno tak sype, nebo největší klikař, když pokaždé smrti uniknu."
5) Rok 1973: Ztratil všechny vlasy, když mu vadná pumpa na jeho wartburgu nastříkala do obličeje palivo. Přehřátý motor pak už jen dokonal dílo zkázy...
6) Rok 1995: V Záhřebu šel po chodníku a tam ho srazil autobus, který se vymkl řidičově kontrole. Utrpěl pouze větší množství lehčích zranění.
7) Rok 1996: To už měl zánovní automobil. Ze silnice v horách ho ale srazil kamión. Auto prorazilo svodidla a předními koly se zachytilo o okraj srázu. Frane stačil vyskočit právě v okamžiku, kdy se jeho automobil utrhl a zřítila se do hlubin, kde vybuchl.Největší smolař světa

Britu Johnu Lyneovi (v roce 2008 měl 54 let) se smůla lepí na paty už od raného dětství. Každá z 16 pohrom, které se mu přihodily se mu mohla stát osudnou, jeho životní postoj to však nezměnilo.

"Mohl jsem už tolikrát umřít. Asi mě tam nahoře má někdo rád," usmívá se chlapík, kterého nerozhodí ani posměšky přátel, kteří mu začali přezdívat "Kalamity John." Co všechno ho mohlo zabít:

1-3) Jako dítě vypil 3x láhev dezinfekce.
4) Byl zasažen bleskem.
5) Srazila ho stěhovací dodávka
6) Spadl ze stromu a zlomil si ruku
7) Při srážce autobusu si zlomil tutéž ruku znovu
8) Málem se utopil
9) Střela z praku mu vyrazila 8 zubů
10) Spadl do kanálu a vážně si poranil páteř
11) Při práci v dole do něj vrazil zezadu vozík s kamením
12) Zůstal stát s autem mezi železničními závorami
13) Napadl a pokousal ho pes
14) Spadl na něj ventilátor v obchodě
15) Vypadl z balkonu a zlomil si ruku
16) Věšel kabel a navrtal elektrický kabel.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny