Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zábava Texty, tipy Jak natočit dobrý a úspěšný film - rady a tipy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak natočit dobrý a úspěšný film - rady a tipy Email
Sobota, 14. únor 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11453x
jak_natocit_dobry_a_uspesny_film_rady_tipy.jpgStránka v desateru nabízí rady jak natočit dobrý film, o který bude mezi lidmi zájem a přinejmenším se o něm bude hodně mluvit. Text je formulován lehce (nebo spíš těžce) nevážně, spíš trošku k pobavení budoucích a nových režisérů.

 

___

1. Nejprve se podívejte na svůj rozpočet. Jestli máte pár miliónků, angažujte do filmu velkou hvězdu typu Bruce Willise nebo Nicole Kidman (v českých poměrech Miroslava Donutila a Jiřinu Bohdalovou). Ti potom můžou klidně celou dobu stát a říkat fóry do zdi. Úspěch filmu je zaručen.

 

2. Máte-li zálusk na akční film, zapomeňte na to, že zaujmete diváka řeznými ranami a stříkající krví. Toho je v běžném životě až až. Taková vzduchem letící hlava je mnohem působivější. S určitostí zabere, bude-li jich několik za sebou. Člověkem, který se pěkných pár minutek škvaří na elektrickém křesle také neprohloupíte.

 

3. Máte-li špatný scénář, musí do filmu zasadit dostatek postižených malých dětí, roztomilých zvířátek a dalších hodných lidí, kterým nepřeje osud. Film by nebyl dostatečně dojemný, pokud by v něm nezemřel nějaký kojenec nebo aspoň sympatická babička.

 

4. Vsugerujte divákům, že každý člověk na této planetě má problémy, proti kterým jsou ty jeho legrace. Ideální je osmnáctiletý kluk, kterého vyhodí rodiče z domova, protože bere drogy. Bodejť by je nebral, když se s ním rozešla holka a propustili ho z práce...

 

5. Dojde-li Vám inspirace, postavte celý film na sexu. Když Vám potom film kritici rozcupují na cimpr campr, je to koneckonců taky reklama. Označte film nálepkou "do 18 let nepřístupno" a přijdou aspoň puberťáci. Nemáte-li vhodné herce pro sex, vymyslete název, který bude slovo sex nebo podobné obsahovat, a natočte film o čemkoli.

 

6. Vložte do reálného příběhu několik nadpřirozených prvků. Ufoni jsou přežitek; nechte raději spadnout z nebe pár žab. Umíte-li pár fíglů s kamerou, obsaďte do filmu ďáblici nebo bezhlavého jezdce. Neumíte-li žádné, mohli by Vaši hrdinové běhat po lese a hledat bubáky.

 

7. Jedna z postav musí vlastnit videokameru. Natočené záběry pak musíte ve snímku použít. Případně natočte celý film amatérsky nebo aspoň hodně pohyblivou kamerou. V zápětí položte kameru na stůl a natočte pětiminutový záběr o "dění" v místnosti, kde dvě osoby spí a třetí si čte knihu.

 

8. Zabírejte močící a zvracející osoby. Čím více moči a zvratků, tím lépe. Naturalistické podání a zvracení na druhé zvyšuje možnost úspěchu geometrickou řadou.

 

9. Používejte sprostá slova. Nešetřete jimi. Divili byste se, jaký úspěch bude mít věta, ve které je šest slov, z nichž jsou čtyři sprostá. Když se stydíte, vymyslete si nějaká vlastní.

 

10. Nenapadá-li vás vůbec nic, běžte do blázince a zeptejte se několika lidí (je jedno, z které strany dveří se nacházejí) na různé otázky. Z odpovědí sestavte scénář a la David Lynch.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny