Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Pro dobrý vztah Komunikace v partnerství je základem úspěchu vztahu

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Komunikace v partnerství je základem úspěchu vztahu Email
Čtvrtek, 24. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10833x
komunikace_v_partnerstvi.jpg Komunikujete dostatečně se svým partnerem? Ví co vás trápí, z čeho máte radost, co byste chtěli, aby změnil ve svém chování, ...? Komunikace je pro člověka velmi důležitá. Zapojujeme do ní nejen řeč a mozek, ale i zbytek těla. Komunikace se skládá nejen z verbálních podnětů, ale hlavně a převážně z těch neverbálních. Když něco říkáte, tak záleží na způsobu, ne na slovech. Ale to jste jistě zjistili sami.

 

Zajímavé je pozorovat komunikaci mezi opačnými pohlavími. Ženě většinou stačí náznak a ví, co chcete říct, ale muži můžete naznačovat až do smrti a nepochopí nic. Proto je důležité se naučit říkat věci na rovinu. Nemyslím tím vždy říkat úplnou pravdu, někdy je lepší ji trošku zaobalit, ale pokud vás něco trápí, řekněte to svému partnerovi přímo. Nepoužívejte narážky a pohledy, ale použijte stará osvědčená slova.

Pro muže není nic horšího než se snažit vytušit, co si přejete. Vím, že se mi to dobře říká a že praxe je o něčem jiném. Znám to přísloví, že šedivá je praxe, ale zelený je strom života. Nebo tak nějak.:) Muži a ženy přemýšlejí jinak a pokud chce žena něco sdělit muži, musí to vzít na vědomí a přizpůsobit se, protože chlap to neudělá. Samozřejmě, že se najdou výjimky, ale ty jenom potvrzují pravidlo.

Nejlepší případ mě napadá, když se váš současný partner zmiňuje o své předešlé partnerce (nebo partnerovi) víc, než je zdrávo nebo má ještě věci, které od ní dostal, vystavené. Nejhorší je, pokud proběhne obojí.

Dobrý příklad je i v porovnání chování partnera (muže) v počátcích vztahu a v jeho průběhu. Muži se (obecně) rychleji zamilovávají. Ženám to trvá déle. Potřebují si svého partnera "oťukat ze všech stran". V období namlouvání se chovají něžně, pozorně a snaží se splnit všechna (i ta nevyřčená) přání své vyvolené. S plynoucím časem se chování mění a takto se začínají chovat ženy. Muži, aniž by si to uvědomovali, s tímto chováním přestanou. Pořád ale lze z jejich konání vysledovat lásku, kterou chovají ke své partnerce. Proto nelze říci, že jakmile přestanou s tak koncentrovanými něžnostmi a pozornostmi, že by už nebyli zamilovaní. Příroda to tak zařídila. Muž usiluje o svoji lásku a jakmile ji získá, žena udržuje teplo rodiného krbu.

Jsme prostě jiní a je tomu tak dobře. Ale dámy, pokud vám něco na jednání vašeho partnera vadí, ve vlastním zájmu se musíte odhodlat a říct mu to přímo. Nečekejte, až vám snese modré z nebe, protože vám to vyčetl z očí.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny