Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Pro dobrý vztah Jak se smířit, usmířit, udobřit s partnerem, partnerkou, manželem, manželkou?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se smířit, usmířit, udobřit s partnerem, partnerkou, manželem, manželkou? Email
Středa, 11. březen 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 23452x
jak_se_usmirit_udobrit_s_partnerem_partnerkou_manzelem_manzelkou.jpgCo si budeme povídat - hádáme se se svými partnery. Někdy je pravda na naší straně, jindy na opačné, někdy mezi. Jak se udobřit? Někdy to není tak jednoduché, jak by to možná na první pohled vypadalo. Obzvláště pokud jeden z páru trucuje.
___
___

Kdo prolomí napětí

Model většiny rodin je takový, že pro jednoho z páru je udobřování snadnější, takže jeho partner počítá s tím, že vstřícný krok udělá právě on. Nakonec je jedno, kdo vstřícný krok udělá, úlevu přinese oběma. Po hádce obě strany většinou mívají pocity křivdy, nepochopení a odcizení, které mohou přetrvávat několik dní a u obzvlášť tvrdohlavých lidí i týdnů.

Proč jsme se vlastně pohádali?

Po několik dnech si páry ani nepamatují, co bylo důvodem jejich hádky.  Hádky často vznikají kvůli naprosté banalitě. Že jste vyčetla manželovi rozházené svršky, že se manžel tvářil nespokojeně nad vaší večeří, že jste se nemohli shodnout, kdo vyvenčí psa. Tyto drobnosti ale většinou bývají jen poslední příslovečnou kapkou do číše, která se postupně naplňovala nespokojeností a nesouladem. A právě tato kapka dokáže spustit lavinu hádek a výčitek. Psychologové radí, že se nikdy nemají vytahovat staré a už několikrát probrané křivdy, ale řešit se má jen aktuální situace.

První krok

Nemá cenu kazit si několik dní náladu kvůli neshodě s večeří. Čím déle trvá rodinné dusno a vaše nespokojenost, tím hůře se pak udobřuje.
Na udobření často čekají obě strany, ale nemají odvahu udělat právě onen první krok.
Bojí se zesměšnění nebo odmítnutí, mají strach z trapnosti takové situace.

Velká úleva

"No tak už se nezlob!" Někdy stačí tahle kouzelná formulka, aby napětí z rozepře zmizelo. Nač si kazit celé dny? Dlouho neotálejte a pomozte sobě i partnerovi k navození normálního ovzduší. Usmiřování není žádná ostuda, je to naopak projev silné osobnosti, která se nebojí vzít situaci do svých rukou. Prvním krokem je odpustit křivdu, kterou v sobě nesete, a pak už někdy stačí jen věta nebo usmiřovací rituál.
 
Udobřovací rozhovor nesmí být plný výčitek ani narážek, jinak se mine účinkem. Nezapomínejte, že vám jde o to, abyste se udobřili, ne o pokračování sporu.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny