Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Pro dobrý vztah Co dělat aby vám to ve vztahu klapalo? 6 tipů pro kvalitní soužití

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Co dělat aby vám to ve vztahu klapalo? 6 tipů pro kvalitní soužití Email
Čtvrtek, 10. duben 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13877x
co_delat_aby_to_ve_vztahu_klapalo.jpgV pohádkách existuje dlouhotrvající štěstí věčně, ve skutečném životě mohou všechnu lásku a vášeň pokazit starosti a jednotvárnost všedních dnů. Pak se může stát, že je sice vztah k partnerovi pohodlný jako pár starých, vyšlapaných bot, ale stejně tak je i nezajímavý a ubíjející.
___
___
___

Přesto existují páry, které jsou již nějaká ta léta spolu a přesto vyzařují lásku, pochopení a něžnost. Odpovědí na otázku jak že to dělají může být následujících šest nejdůležitějších pravidel.

 

1.Ten, kdo chce být milován, musí mít rád nejdříve sám sebe.


Nejdůležitějším vztahem v životě je ten, který žijeme sami se sebou a ten by měl být pokud možno co nejšťastnější. Pro toho, kdo nemá rád sám sebe, své tělo a své charakteristické vlastnosti je velmi těžké plnohodnotně milovat někoho jiného. Ten, kdo se stále zabývá myšlenkami, že není pro toho druhého dost dobrý na to, aby byl milován, vyvolává ve svém partnerovi naprosto stejný pocit. Kdo umí své štěstí a sebevědomí naplnit jen s pomocí svého partnerského vztahu se stává na lásce toho druhého doslova závislý a znamená pro svůj protějšek obrovskou zodpovědnost. Proto jsou zdravé sebevědomí a zdravá víra sama v sebe základem pro šťastný a dlouhý partnerský vztah. Hlavně nezapomínejte na to, že jste stvořeni k tomu, abyste byli milování. A sice tací, jací opravdu jste!2.Váš vztah by měl být založen na rozhovorech


Podle statistik je známo, že páry, které společně žijí v jedné domácnosti, komunikují v průměru jen okolo deseti minut denně. V tomto již tak krátkém čase se jedná většinou jen o problémy všedních dnů jako jsou děti, domácnost či finance. Přitom intenzita a četnost rozhovorů vzbuzuje v obou partnerech pocit, že se o něj ten druhý zajímá, dělá si o něj starosti, myslí na něj. Velmi dobrým začátkem může být zájem o činnost toho druhého během celého dne. Také témata jako jsou sny, pocity, prožitky a plány nejsou jen pro čerstvě zamilované. Každý se totiž v průběhu let vyvíjí, může mít nové či zajímavé názory, zkušenosti, pohledy či plány a nechce-li se tomu druhému odcizit, je nutné o těchto "novinkách" mluvit. Nebojte se hádek i ostrá výměna názorů je stokrát lepší než trapné mlčení či "chození okolo horké kaše". I temperamentnější a hlasitější rozhovory patří k harmonickému vztahu!

 

3.My dva proti celému světu aneb rituály posilují vzájemné partnerství.


Ranní polibek na rozloučenou, přezdívky, společná písnička, při které jste spolu poprvé tančili . Tradice a rituály jsou velmi důležité pro pocit soudržnosti. Jsou to symboly, které máte společné jen s jediným, nejbližším člověkem na světě. Některé páry spojuje např. obliba stejného jídla, filmů, vtipů. Také tyto zdánlivé maličkosti neuvěřitelně posilují partnerství. Dbejte na to, aby se vaše rituály nestaly samozřejmostí a s pravidelností překvapujte svého partnera např. pravidelnými "vycházkovými" dny, kdy může být v plánu např. návštěva kina, divadla či výlet do přírody.4.Nechte svému partnerovi přiměřenou volnost.


Jakkoli svého partnera milujete, musíte mu také ponechat svou volnost. Klíč k dlouhotrvajícímu štěstí a harmonickému vztahu je vyrovnaná balance společných a oddělených aktivit. Věnujte se svým koníčkům, zálibám, přátelům. Na druhé straně najděte společné aktivity, které budou vám oběma přinášet potěšení a ze kterých se budete těšit. Je jedno, zda to bude společná dovolená, při které budete poznávat nová místa, záliba ve sbírání známek či výlety na kole.

 

5.Bez rizika nefunguje žádný vztah.


Na dlouhotrvající lásku se musí spoléhat oba dva. Jestliže jeden z partnerů chce stále udržovat jen nezávazný vztah, je rozchod dříve nebo později jasnou samozřejmostí. Společná odpovědnost a povinnost dokáží vztah také posílit. A nemusí jít jen o děti, které znamenají závazek na celý život. Také pořízení společného auta, domu či třeba jen televizoru dokáží partnerský vztah upevnit. Kdo se zříká jakéhokoliv společného majetku ukazuje, že tomu druhému dostatečně nevěří a nechává si možnost kdykoliv ze vztahu vycouvat. Samozřejmě i v tomto případě existují hranice. Ten druhý si musí důvěru nejprve získat a zasloužit. Ale pokud se oba dva rozhodnout např. založit rodinu, mít dítě či otevřít společný podnik, má vztah velké šance na dlouhé trvání.6.Respekt a vzájemná sebeúcta udržují lásku stále mladou a svěží


Perfektní a dlouhotrvající štěstí není zadarmo také po mnoha letech dá láska práci. Dokazujte stále svému partnerovi kolik pro vás znamená a proč ho stále tolik milujete. Nerozčilujte se pouze kvůli jeho negativním vlastnostem a návykům, ale vzpomeňte si na jeho dobré stránky, kvůli kterým jste se do něho zamilovali. A hlavně nezapomeňte respekt a vzájemná sebeúcta jsou to nejdůležitější ve vztahu dvou milujících se bytostí. K tomu také patří péče o svůj zevnějšek, snaha líbit se tomu druhému a občasné "hození se do gala" jen kvůli němu/ní.

 


Zdroj:
dokonalezeny.cz

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny