Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Vztahy obecně Proč není možné zalíbit se všem lidem

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Proč není možné zalíbit se všem lidem Email
Pondělí, 02. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2959x

proc-neni-mozne-zalibit-se-vsem-lidemMnozí lidé se opravdu snaží zalíbit se všem. Pojďme si říci, proč z toho nemůže vzejít nic dobrého. Zalíbit se naprosto všem jednoduše není možné. Můžete se o to samozřejmě pokoušet, ale vaše pokusy žalostně selžou. Znáte staré dobré přísloví „Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem“? I kdyby vás někdo pokládal za toho nejúžasnějšího člověka na světě, najde se jiný, který si bude myslet něco přesně opačného.

___

___

Názory jiných jsou prostě jenom názory jiných, není to absolutní pravda

Pokud se toužíte všem zalíbit, začnete si brát k srdci všechno, co o vás kdo říká. Úplně bezvýznamná poznámka, kterou na vaši adresu pronese cizí člověk, vám dokáže zkazit celý den.

Brát vážně všechno, co o nás říkají jiní, nemá smysl. Kdosi moudrý řekl: „Kompliment se dá říci také z lítosti a ohavnost ze závisti.“.

V každém případě jsou všechna mínění vždycky subjektivní. Budete-li se snažit přizpůsobit se mínění lidí kolem sebe, nebudete nakonec žít svůj vlastní život, ale život někoho jiného.

 

Ne všechny názory jsou pro vás důležité

Proč si myslíte, že jsou všichni ti lidé pro vás tak důležití? Jaký má pro vás konec konců vůbec význam, co si o vás myslí naprosto cizí lidé?

Mnozí z těch, jejichž mínění hodnotíte tak vysoko, by vám nikdy nepodali pomocnou ruku, kdybyste se ocitli v nouzi. A řada z nich dokonce ani nezvedne telefon, až si budete potřebovat s někým promluvit. Má tedy cenu přikládat takový význam jejich mínění?

Naslouchejte blízkým lidem, těm, kterým leží vaše blaho opravdu na srdci. A rady všech těch kamarádů, kteří jsou vám ničím, stejně jako vy jim, ty od sebe prostě odstrčte.

 

Neudělá vás to šťastnými

Spousta lidí zkrátka bere mínění jiných příliš vážně. Zbavte se toho, protože i kdyby vás naprostá většina lidí vynášela do nebe, šťastni proto nebudete.

Štěstí spočívá ve vnitřní jistotě, ve víře ve vlastní síly a ne v mínění lidí kolem.

 

Lidé prostě rádi kritizují a odsuzují jiné

Je to jedno z nejoblíbenějších lidských "zaměstnání". Ať se máte za jak chcete slušného a třeba i zajímavého člověka, stejně se najdou takoví, kteří vás zkritizují pro váš zevnějšek, chování nebo názory. Ideální ve všem být člověk nemůže a lidé se rádi chytí sebemenšího vašeho nedostatku, opomenutí nebo chyby. A nebudou to dokonce dělat ani z nějaké nenávisti nebo nepřátelství, prostě je jenom hrozně baví kritizovat druhé.

Nikdo vás nezná líp, než vy sami. Takže opravdu nemá cenu vzrušovat se subjektivními názory jiných.

 

Máte i důležitější práci

Máte svou práci, své koníčky, blízké lidi kolem sebe a hromadu svých osobních záležitostí, které musíte stihnout. Proč byste měli utrácet čas přemýšlením, jak se všem zalíbit? Čekají na vás zajímavější a důležitější věci.

 

Můžete ztratit sami sebe

Když tolik nasloucháte mínění jiných, snažíte se zalíbit všem a nikoho nezklamat, můžete nakonec ztratit své vlastní JÁ.

Lidé se budou vždycky snažit vnutit vám něco svého. Tatínek, který by rád, abyste se stal lékařem jako on. Maminka, která vás přemlouvá, abyste šel na práva, protože podle ní je právník lukrativní a slibné povolání. Přátelé, které se chystají stát velkými herci a vás lákají jako přítele do party.

Za prvé, nemůžete se rozdělit na části a vyhovět všem. Vždycky budete muset někoho odmítnout. A za druhé, vždycky si klaďte otázku: „A co chci já sám?“. Jednejte tak, jak vy pokládáte za nutné, protože dokonce i kdybyste se zmýlili, bude to VAŠE chyba.

 

Nikomu nejste ničím povinni

Nepřišli jste na tento svět proto, abyste splnili má očekávání. Stejně jako já jsem sem nepřišel proto, abych naplnil ta vaše.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny