Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Vztahy obecně Jak se vyrovnat s homosexualitou? A co reakce rodičů? Co je to registrované partnerství?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se vyrovnat s homosexualitou? A co reakce rodičů? Co je to registrované partnerství? Email
Neděle, 01. únor 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7053x

gayove_lesbiky_registrovane_partnerstvi_vyhova_deti_jak_se_vyrovnat_s_homosexualitou.jpgČlánek odpovídá ve stručnosti na otázky jak se vyrovnat se svou homosexualitou a co by měl člověk dělat, pokud zjistí, že je homosexuálně orientovaný, jak by měli správně rodiče reagovat na homosexualitu, jsou gayové a lesbičky něčím odlišní, co je to registrované partnerství a měli by gayové a lesbičky vychovávat děti? Odpovědi poskytla MUDr. Hana Fifková, sexuoložka. 

___

  • Co by měl dělat člověk, zjistí-li, že je homosexuálně orientovaný?

Je třeba tuto skutečnost přijmout jako samozřejmost. O své orientaci je dobré mluvit přiměřeně – není důvod to tajit ani vyvěšovat na nástěnku.

 

  • Co by měl dělat rodič, když mu jeho dítě řekne, že je homosexuálně orientované?

Rodič by si měl takového sdělení vážit – je vidět, že dítě k němu má velkou důvěru. Měl by si také uvědomit, že na jeho potomkovi se ani do budoucna nic nemění. Syna či dceru si v posteli s partnerem (partnerkou) představovat nemusí, ale to nemusí dělat ani rodiče heterosexuálních dětí.

 

  • Jsou homosexuálně orientovaní lidé něčím odlišní?

Ano – milují partnery stejného pohlaví :-). Jinak ovšem platí, že sexuální a citová orientace je jen dílčí charakteristika každého člověka a není důvod z ní dělat cedulku na čelo. Mohli bychom tak zapomenout, že dotyčný je fajn chlap nebo dotyčná je milá ženská.

 

  • Mají stejnopohlavní dvojice nějaká specifika?

Pravděpodobně mnohem častěji než dvojice heterosexuální spolu žijí především proto, že spolu žít chtějí, a nikoli proto, že spolu mají děti.

 

  • Co je registrované partnerství?

Možností uzavřít tzv. registrované partnerství stát přiznal vztahům homosexuálně orientovaných lidí alespoň částečně stejná práva, jako v tomto ohledu mají lidé s většinovou orientací. Jde o uznání právní, pomocí kterého ale stát dokázal formulovat i nezanedbatelné uznání společenské.

 

  • Měly by dvojice žen (mužů) vychovávat společně děti?

Mnohé z těchto dvojic už to dělají, nepotřebují ničí souhlas a je to dobře. Do svých vztahů si přivádějí děti ze vztahů bývalých. Podle výzkumů, které jsou k dispozici, nejsou děti vychovávané stejnopohlavními dvojicemi nijak ovlivněné v sexuální orientaci, pohlavní identitě a ani nejsou ani významněji frustrované ve srovnání s jejich vrstevníky.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny